BLESKOVĚ

Houbaření jako meditace v pohybu

Blízkost přírody, lesa a všech zvuků a pachů, které vydávají jeho obyvatelé – ať už z říše živočišné, či rostlinné. Sluníčko prozařující temnou zeleň stromů, jehličí křupající pod nohama, příjemně vlhký vzduch značící, že sezóna houbaření je tady. Jak může sbírání hub souviset s jógou?

Jak nenásilně vplout do krásy podzimu

Také cítíte, jak se vzduch venku pomalu, ale jistě mění? Podzim je tu a s ním také větší přísun energie jin, která tak s ustupujícím létem odvádí pryč také do té doby panující energii jang. Není to ale pouze o změně energie, mění se délka nocí, které jsou na severní polokouli delší, rána jsou chladnější a celková energie přináší více klidu, ženskosti a touhy po introspektivě.

Využití feng shuej ve váš prospěch

Žádný dům nebo budova nejsou dokonalé a z hlediska feng shuej je ani dokonalými nelze udělat. Co ale můžete chtít udělat, je soustředit se na to, jak vaše bydliště (nebo kancelář) v současnosti podporuje nebo brzdí váš vývoj.

Děti, sport a jóga

„Sportovec není superhrdina, ale: dokáže si vypěstovat pevnou vůli, neustále bojuje sám se sebou, překonává různé překážky, strachy a trému. Naučí se pravidelnosti a odpovědnosti jak vůči sobě, tak i vůči druhým...“

Jóga a pes: Co všechno vás může naučit?

Psi jsou nejlepší přátelé člověka, a každý, kdo psa má, jistě potvrdí, že se to neříká jen tak. Když si domů přinesete štěně, máte najednou zodpovědnost za tvorečka, který vám dá celé své srdce, a na vás je, jak s ním naložíte. Co nás to může naučit a jak nás pořízení pejska může posunout dál v jógové praxi?

5 + 1 ZASTAVENÍ S (NE)POŘÁDKEM

Jak už to tak bývá, i míru nepořádku hodnotíme každý po svém...

Aktivní vs. pasivní dovolená

Možná máte v práci za celý rok akce dost, a tak si o dovolené rádi přispíte a potom strávíte den na slunci s oblíbenou knihou. Jenže pak se před kolegou, který o volných dnech zdolává horské vrcholy, cítíte trochu provinile. Nebo se těšíte, až vyměníte celodenní sezení za pořádné výšlapy? A následně se na ty, kteří jen polehávají u bazénu, díváte tak trochu skrz prsty? Není ale vlastně jedno, jak člověk dovolenou tráví? Existuje jediný správný způsob? Nezáleží hlavně na tom, aby si odpočinul?

Cestování s dětmi bez zbytečného stresu

Nastává letní čas, čas dovolených. Ne všichni si pod příjemně stráveným časem s rodinou představí obrovský hotelový komplex s neustále křičící hudbou z reproduktorů a přeplněnými stoly stále stejně chutnajícího jídla. Pokud vás taková představa úplně neláká, možná už jste přemýšleli o tom cestovat na vlastní pěst. Může to být vzrušující dobrodružství, pokud vám doma nepobíhají malá stvoření vydávající různé příjemné i nepříjemné zvuky – a tím myslím děti. Většina lidí se obává cestování s dětmi, protože milují svůj režim a rituály, které cestováním zcela určitě narušíme. Možná by nás ale děti uměly příjemně překvapit. Jak se na takovou cestu připravit a co určitě nezapomenout?

Jóga a letní sporty

Jakmile teploty vystoupají ke dvacítce, láká nás to ven na vzduch, na sluníčko, do přírody. Neznám lepší meditaci než procházku tichým lesem – dokáže úžasně zklidnit mysl a zároveň dodat našemu tělu tolik potřebnou energii. V teple se nám dobře cvičí, svaly se lépe protahují, zdá se jednodušší dostat se do pozic, které nám jindy připadají náročné. Slunce vlévá život do našeho těla, pozitivní vibrace vybublávají na povrch a dobrou náladu rozdáváme všem okolo nás. Je tady období dovolených, zkoušení nových věcí, poznávání nových krajů i sebe sama.

Srdce na papíře neb Kouzlo psaní do deníku

Psaní deníku je pro mě jistým druhem meditace. Je to můj každodenní rituál, který mi pomáhá spojit se se svým já a trošku lépe se poznat. Nepíšu si deník proto, abych si zaznamenala, co se během dne stalo, ale proto, abych našla více sebereflexe, uspořádala si myšlenky a podívala se na věci z jiné perspektivy.