Životní styl

ZÁKLADNÍ PRINCIPY ZDRAVÉHO ŽIVOTNÉHO STYLU

vhodné a vědomé stravování, aktivní pohyb, relaxace, péče o sebe

Všichni tak nějak tušíte, jak je škodlivé se přejídat, jak vhodné je se pohybovat. Pravidla zdravého životního stylu znáte. Jsou jich plné noviny a časopisy a někdy z pravidel zdravého životního stylu se stávají klišé. Dostupnost informací a možnosti žít svůj život vědomě a „zdravě“ z hlediska prevence je velká. Každý komu není zdraví lhostejné, může pro sebe dělat maximum, aby se cítil fit a v pohodě. Jak je potom možné, že stále více lidí trpí onemocněními, které jsou způsobeny nevhodným životním stylem? Obezita, cukrovka, vysoký krevní tlak, bolesti páteře a kloubů. To je jen malý výčet nemocí, které souvisejí s nevhodným životním stylem. Proč tedy nevezmete svůj životní styl do rukou a nevěnujete se svému zdraví?

Pečovat o své zdraví, věnovat trochu času cvičení a aktivní i pasivní relaxaci je příjemné. Naše redakce není zastáncem drastických diet, počítání si kalorií ani extremního fyzického zatížení v podobě 12 hodin aerobiku, běhu atd. Byli bychom rádi, kdyby se nám podařilo těmito stránkami Vás inspirovat k vědomému prožívání každé chvíle a cítění vlastní odpovědnosti ke svému zdraví. Rádi bychom Vás motivovali ke stylu života, který Vám poskytuje energii a ne života, který Vám energii bere.

Autor: redakce JÓGA DNES

Jóga jako lék

Jóga jako lék

Jógový mistr a učitel Yogacharya B. K. S. Iyengar trpěl již v dětství tuberkulózou, malárií a tyfickou horečkou. 

celý článek
Rovnováha - pohyb

Rovnováha - pohyb

Bez pohybu tělo chřadne a uvadá, bez pohybu imunita slábne, bez pohybu..není život.

celý článek
Děláme někde chybu, když…..?

Děláme někde chybu, když…..?

Jaké postupy zvolit pro odlehčení jídelníčku? Jak jíst, pít, co dělat a nedělat...to jsou otázky, které pokládáte nejčastěji v rámci změny životního stylu. Zeptali jsme se výživové poradkyně, Jany Altnerové za Vás! 

celý článek
Zdravá záda….harmonie uvnitř!

Zdravá záda….harmonie uvnitř!

Problémy s bolestmi zad jsou bohužel fenoménem současné doby. Proto jsme o rozhovor pro Jóga Dnes požádali MUDr. Anetu Královou, rehabilitační lékařku z Motola, která cvičí powerjógu a zabývá se problematikou vertebrogenních obtíží. 

celý článek
…ách ta doba!

…ách ta doba!

Za časů našich babiček a dědečků nebyla imunita zrovna nejdiskutovanějším tématem. Většinou se pracovalo od brzkého rána a do postele se chodilo, jakmile první slepice usedla na bidlo. Jedlo se střídmě, chléb s máslem, brambory, zkrátka potraviny, které si rodina vypěstovala sama.

celý článek
Rodina, pomocník změny životního stylu

Rodina, pomocník změny životního stylu

Fungování člověka v symbióze se zázemím je předpladem ke změně životního stylu. Pokud člověk žije v rodině, rodina je pomocníkem životního stylu.

celý článek
Zahřejme se jógou

Zahřejme se jógou

Cvičením jógy rozproudíte metabolismus a podpoříte energii těla.

celý článek

Nikdy není pozdě

Nikdy není pozdě na mnoho věcí, které lze začít, zažít, vykonat či říci. Tak například nikdy není příliš pozdě vydat se na cesty, naučit se tančit, začít hrát golf, pouštět draka, přestat se obviňovat... celý článek

Krásný věk

Myslete na „zadní“ kolečka a staňte se cvičitelem seniorů s jedinečným týmem!   Každý z nás si dozajista přeje stárnout pomalu a být v plné síle, fyzické i mentální, jak jen nejdéle je to možné. ... celý článek

Aktivní senior

Body Mind Spirit Akademy přichází s novinkou ve vzdělávání – Cvičitel seniorů. Vzdělávací program určený pro každého, koho zajímá postupující věk a stárnoucí generace. Akreditovaný vzdělávací program ... celý článek

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket