Jemné babí léto aneb jak zvládnout přechod z léta na podzim

S létem je to podobné jako s Vánocemi. Napadlo vás to někdy? Tolik se na ně těšíme, a když se konečně dočkáme, utečou jako voda a nám zbydou jen oči pro pláč a nutnost vrátit se zase do starého režimu. Tak zase za rok… Jak se naučit toto nepříjemné rozpoložení rozpustit?

Děti, sport a jóga

„Sportovec není superhrdina, ale: dokáže si vypěstovat pevnou vůli, neustále bojuje sám se sebou, překonává různé překážky, strachy a trému. Naučí se pravidelnosti a odpovědnosti jak vůči sobě, tak i vůči druhým...“

Jižní Morava – Lednicko-valtický areál

Plánujete navštívit Moravu? Výborně, právě pro vás tu máme tipy na cesty, místa a výlety, které stojí za návštěvu. Čas sklizní a vinobraní začíná nabírat na obrátkách, a kde si je užít více než právě v moravských sklípcích s neskutečně pozitivními lidmi, kteří většinu nemocí léčí slivovicí a vínem. Sympatický to kraj.

Rasajány – byliny dlouhověkosti podle ájurvédy

V ájurvédské praxi hrají byliny velice důležitou roli. Představují účinnou a jemnou léčbu a panuje názor, že léčivá je každá rostlina, když se použije správně. Podle ájurvédy jsou byliny potraviny, které se ze zažívacího traktu vstřebávají do organizmu. Proto se mají užívat s jídlem. Byliny v sobě nesou inteligenci, pomocí které dokážou v těle regulovat nemoci nebo jiné problémy organizmu. Ájurvédské byliny netlumí přenos signálu v těle ani nenahrazují práci oslabených orgánů.

Září – měsíc školních aktovek

Začala škola a s ní se do většiny dětských pokojů stěhuje školní aktovka, úkoly a vzdělávání.

Nabízím několik tipů, jak dětem rozzářit jejich prostor, který není jen místem pro spánek, ale také hernou a studovnou. Dětské pokoje by pochopitelně měly podporovat hlavně potřeby dětí. Tam, kde jich žije více, by každé dítě mělo mít svůj soukromý kout, který bude jen jeho.

Jóga a pes: Co všechno vás může naučit?

Psi jsou nejlepší přátelé člověka, a každý, kdo psa má, jistě potvrdí, že se to neříká jen tak. Když si domů přinesete štěně, máte najednou zodpovědnost za tvorečka, který vám dá celé své srdce, a na vás je, jak s ním naložíte. Co nás to může naučit a jak nás pořízení pejska může posunout dál v jógové praxi?

Vědomý dech

V minulém díle jsme si povídali o důležitosti výdrže v ásanách. Není dobré z nich utíkat po dvou deších, ale zároveň není vhodné při každém cvičení posunovat své limity bez naslouchání svému tělu. Pokrok, lze-li o nějakém v ásanách mluvit, není lineární a často jsou dva kroky vpřed následovány třemi vzad.

Moravskoslezské Beskydy – tajemné a krásné

Magické, záhadné, plné mýtů a pověstí, zahalené do závojů tajemna. Co je pravda a co mýtus? To už se dneska můžeme pouze domnívat. Příběhy a pověstmi plnými čarodějů, draků, čertů, duchů, bohyň, ale také ukrytých pokladů a tajných chodeb se to v Beskydech jen hemží. A stejně tak i dechberoucími výhledy a nádhernou přírodou.

5 + 1 ZASTAVENÍ S (NE)POŘÁDKEM

Jak už to tak bývá, i míru nepořádku hodnotíme každý po svém...

Rutina aneb Jak najít krásu v prostotě každodennosti

Pro většinu lidí má slovo rutina spíš negativní smysl. Je to něco, co nám zničí vztah. Něco, čemu se všemi silami snažíme vyhnout a nechceme to zažít. Jakmile zůstaneme pár dní doma, začne nás svazovat nesnesitelný pocit nudy. Doba koronavirová nám zajisté sebrala mnohé – ze dne na den jsme se museli vzdát cestování, dobrého jídla v restauracích a vídání se se známými. Naopak nám ale ukázala, co to je ta pravá rutina. Možná v sobě ale skrývá víc, než si dokážeme připustit. Možná ji už teď máme tak trochu rádi…