Domov jako talíř blog 16. 07. 2021 PDF Tisk

V létě oblečte domov do modré

Letošní léto hřeje a svítí. Mám pro vás několik tipů, jak využít modrou barvu v interiéru, abyste se cítili lépe v teplých dnech.

V létě oblečte domov do modré

Modrá barva spadá do kategorie barev studených a opticky dokáže prostor ochladit. Například v Řecku, kde je velmi teplé podnebí, je převážná většina omítek domů natřena na modrou barvu. Podle psychologů symbolizuje modrá barva harmonii, klid, mír a uspokojení. Je to barva vody, vzduchu a také nebe. Její hlavní schopností je, že uklidňuje. Základem všeho je voda. Z vody je vše a vše se zas do vody vrací. Voda je nositelkou života.

Ložnice
V horkých letních nocích může být těžké usnout.Modré povlečení a prostěradlo vám ložnici příjemně ochladí a vy budete spát, jako když vás do „vody hodí“. Dlouhodobě nedoporučuji umísťovat zde obrazy s vodou, akvária a vodní fontány, protože voda hasí vášeň. Ani čelo postele by nemělo být u zdi s koupelnou, protože potom byste měli vodu za hlavou. Voda je prvek nestabilní a stále měnící svůj tvar, mohli byste pak mít neklidné spaní.

Kuchyně
Modrá barva snižuje chuť k jídlu, proto kouzlo této barvy můžete využít, jestliže nechcete přibrat nebo jíst velké porce. Jezte z modrých talířů. Mám vyzkoušeno na vlastním těle, že na modrém podkladu mi chutnají více saláty a studená jídla. Jím zdravěji. Můžete zvolit i hezký ubrus v tónech modré barvy nebo prostírání. Vyvarujte se ale modré výmalbě, protože v kombinaci s nerezem se může vaše kuchyně opravdu proměnit v ledové království. Vaší kuchyni může chybět energie.

Vchod
Bez rozdílu ročního období se dekorace s vodou do tohoto prostoru velmi hodí. Umělecká díla či fotografie, na nichž je zachycena voda, symbolizují energii, která přitéká hlavními dveřmi. Do vstupního prostoru je vhodná i dekorace lodě, jejíž plachty směřují dále do bytu.

Pracovna
Vodní prvek během celého roku je zde velmi vítaný. Fontána nebo akvárium podporuje a posiluje proudění energie. Tento prvek zde vyvolává pocit, že činnosti jdou lépe od ruky. U akvária je třeba věnovat péči vodě a rybám, aby nebylo zarostlé a zůstávalo čisté. Element vody totiž souvisí s financemi. Nedávejte si vodu za záda, protože o vodu se nemůžete opřít.

Obývací pokoj
Modrá barva v létě vašemu obývacímu pokoji bude slušet. S modrou pracujte v detailu, více vynikne. Myslete na to, že pokud si koupíte modrou pohovku, tak v zimních měsících bude prostor působit studeně a chladně. Lepší volbou je měnit např. povlaky na polštáře a závěsy. Investujte do čalouněného nábytku v neutrálních tónech, lépe se vám budou kombinovat doplňky ladící s ročním obdobím. V chladných dnech vyměníte dekorace za tóny červené, oranžové, béžové, které vás zahřejí.

Krásné letní dny plné slunce a vody

Objednat předplatné