Advent – období zastavení se a meditace

První adventní neděle nám připomíná blížící se čas Vánoc. Dobu zastavení se, pohroužení a usebrání. Dobu odpočinku po celoroční práci. Dobu sounáležitosti, lásky, klidu a míru. A přesto nás rok co rok ve stejný čas pohltí domácí přípravy, stres kolem shánění dárků, pečení cukroví, dokončování pracovních projektů či plánování rodinných návštěv.

Jak vybrat podložku na jógu – velký průvodce

Cítíte se trochu ztraceni ve chvíli, kdy se snažíte vybrat si novou podložku na jógu? Není divu, vyznat se v džungli nabízených podložek vyžaduje nějakou chvíli času pro pátrání. My vám to usnadníme, džunglí jsme již prošli za vás. Stačí pár minut čtení a dozvíte se vše, co potřebujete vědět o materiálech i jednotlivých podložkách.

Vitamín D

Tento vitamín značně ovlivňuje funkčnost imunitního systému, a to zejména při obraně organismu před respiračními infekcemi, jako je například chřipka. Jeho dostatečné množství napomáhá také udržet dobrou svalovou sílu a mentální pohodu.

Nauli

Nauli je další z šesti hlavních jógových očistných technik („šatkarmy“). Technika nauli spočívá v masírování břišní stěny pomocí kontrakce a rolování břišních svalů (přímého svalu břišního). Jak na to?

Rovnováha díky dechu!

Pravidelná praxe pránájámy pomáhá udržet stres na uzdě. Nejedná se o pouhou frázi, sami dobře víte, že když se člověk dostane do stresu, zrychlí se mu dech a tím se celá situace ještě zhorší. Dech nám ale může pomoci mysl i tělo uklidnit, pokud se ho naučíme nejen správně vnímat, ale také používat.

Lakšmí – lotosová bohyně hojnosti

Pouze hojnost přitahuje další hojnost. Vnitřní bohatství k sobě poutá také plnost, prosperitu a vnější hmotnou realizaci štěstí. Štěstí je to, co je naplněné, to, co může rodit nové. Hojnost domácí partnerské pospolitosti, radosti, pevného zdraví a milosti, vše to do našeho života přináší Lakšmí.

Sladký kuskus na perský způsob

Tento orientální pokrm s vůní skořice se může stát výbornou snídaní a nebo dezertem podzimních a zimních dní. Místo čerstvého ovoce můžete použít ovoce sušené a ubrat na přidaném cukru.

Ovoce a zelenina v dobách koronaviru: Jaká je správná hygiena potravin?

Zdraví je komplexní balíček. Ať už tedy mluvíme o klasické chřipce, běžných onemocněních z nachlazení, o nějakých závažnějších bakteriálních nákazách nebo o novém čínském koronaviru, který Česko aktuálně zachvacuje drtivou epidemií, měli bychom žít zdravým životním stylem tak, abychom zachovávali určitou rovnováhu, která se projevuje dobrým zdravím. S tím do značné míry pomůže konzumace čerstvého ovoce a zeleniny. Jak je ale po příchodu z obchodu správně umýt?

Můžete se naučit jógu, i když jste mimo dosah svého instruktora?

Na tuto otázku je asi víc než příznačná doba! V čase, kdy světem stále hýbe pandemie, je totiž většina (nejen) jógových studií ještě zavřená. I přesto lidé touží posouvat svou praxi dál…

Jak mluvit o ekologii (a neštvat okolí)

„Jó, ty sbíráš na ulici odpadky, co?“ slyšela jsem párkrát s úšklebkem. „A není to trochu zbytečný?“ ptá se mě číšník, když objednávám ledovou kávu bez brčka. Jsou zkrátka situace, kdy bych se nejraději zakuklila do své ekobubliny a nemusela už nikdy nikomu nic vysvětlovat. Jenže když chceme chránit životní prostředí, je potřeba o tom otevřeně komunikovat. Nikoliv zarytým monologem, ale s úsměvem a dávkou pochopení.