Jóga Zprávy 15. 03. 2021 PDF Tisk

Jóga pomáhá k uvolnění stresu

Důležitost jógové praxe jako cesty k omlazení těla i duše byla tématem jógového webináře pořádaného vzdělávacím střediskem Central University v jižním Biharu.

Jóga pomáhá k uvolnění stresu

Webináře se účastnilo přes 500 osob z akademického prostředí pocházejících z různých koutů země, kteří se chtěli dozvědět více o tom, co všechno dokáže jóga v lidském těle ovlivnit.

Účastníci byli seznámeni s pozitivními účinky jógy na tělo i mysl a pro dosažení jejich maxima jim bylo doporučeno, aby se věnovali józe každý den alespoň 30 minut. Být fyzicky a mentálně v kondici je totiž podle předních odborníků pro náš život nedůležitější a následně se od toho odvíjí celková pohoda i podoba našeho života.

Jedním z hostů byl bývalý kancléř Sports University v Biharu, Jatin Soni Swarnim Gujarat, který vypracoval seznam výhod a benefitů jednotlivých ásan a vysvětlil, že jóga není pouze o fyzickém cvičení, ale dalece přesahuje to, co většina lidí za jógu považuje. Osvěžující jógové pozice nám pomáhají eliminovat stres, uvolnit napětí a nalézt tolik potřebný klid. Podle něj je stres nejvíce destruktivní faktor našeho bytí. A k tomu dodal: „Přítomnost stresu zvyšuje katabolické (destruktivní) aktivity uvnitř těla, což vede nejen k předčasnému stárnutí, ale také ztrátě energie a poklesu radosti v našem životě.“

Dle Gujarata lze jógou účinně a trvale přetvořit naši mysl a smýšlení, a to právě skrze každodenní praxi. Jakákoliv nerovnováha fyzického či duchovního nastavení v nás může vést k toxicitě, která zapříčiní rychlejší stárnutí. Tím, že se jógou naučíme stres eliminovat, nebude vznikat v našem těle přemíra toxinů a proces stárnutí tak bude zpomalen.

  • zpracovala: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné