BLESKOVĚ
Životní styl 25. 05. 2018 PDF Tisk

Domov jako kouzelné místo rituálů

Věřím, že rovnováha je klíčem ke všemu, co děláme, a o šťastný domov a vztah je třeba se starat. A také věřím v kouzlo rituálů. Provázejí nás od každého rána, ať chceme, nebo ne. Čištění zubů, ledová sprcha, ranní káva, polibek a úsměv do zrcadla. To jsou každodenní rituály, které někdy provádíme na autopilota.

Domov jako kouzelné místo rituálů

Ale také existují rituály, které používáme, když cítíme v životě stagnaci, zažíváme více hádek, jsme unavení nebo se stěhujeme na jiné místo. Tak v tomto případě nám mohou pomoci očistit prostor, které náš domov dokáží zpět proměnit v kouzelné místo plné harmonie.

Rituály lidé dělají totiž od pradávna. Jednak k přilákání a podpory něčeho nového do života, ale také k posílení odchodu toho špatného, co nás doposud trápilo. Už naši předkové čistili místnost solí, která se rozhazovala do jednotlivých koutů, a věřilo se, že odsud zažene zlé duchy. Nebo vstupní dveře a octová voda, to vše jsou velmi silné očistné prostředky a používají se samozřejmě nejen k dezinfekci, ale spolu s našimi prosbami také k vyčištění atmosféry celého obydlí. Nebuďte průměrní, ale výjimeční, a vytvořte si i takový domov.

Pět kouzelných rituálů

OČISTNÝ RITUÁL

Je vhodný, pokud chcete „energetický“ provětrat a oživit prostor stávající nebo jste si koupili novou nemovitost. Tu je vždy dobré vyčistit po předchozím majiteli, protože nikdy nevíte, jaká tam opravdu panovala atmosféra. Pokud se rodina, od které jste koupili nemovitost, rozvádí, tak je třeba přerušit vibraci hádek a konfliktů. Nebo cítíte, že luxovat a utírat prach nestačí, ale váš prostor potřebuje novou čistou energii.

Budete potřebovat krystalickou sůl, tu můžete nasypat hromádky do každého rohu, já používám plastové kelímky, je to potom totiž praktičtější na úklid. Někdy je vhodné prosolit celou podlahu prostoru. Nechte sůl na místě nejméně 2–3 dny působit. Dokáže absorbovat negativní energie, které pak i s ní smetete a zahrabete do země nebo vyhodíte do popelnice. Na každou místnost použijte novou sůl. My lidé jezdíme na dovolenou ke slanému moři nebo chodíme do solných jeskyní vyčistit své tělo, tak je třeba dopřát sůl i svému prostoru. Pročistit ho a vyčistit od negativní energie.

VOŇAVÝ RITUÁL

Tento rituál platí pro vstupní dveře a používají jej často lidé na východě ve svých domovech, obchodech i kancelářích. Pomáhá obnovit hojnost daného prostoru. Vstupní dveře jsou ústa domu a citrusy symbolizují hojnost. Umyjte vodou se šťávou s citrusy, octem a solí vstupní dveře. Také přetřete rámy zvenku i zevnitř, vytřete podlahu, práh a prostor před vchodem.

Citrusy, zvláště oranžové, jsou považovány za symbol hojnosti, štěstí a síly. Symbolizují také nový život a nesmrtelnost. Pomerančovník je rostlinou, která má květy a plody zároveň.

I do rozprašovače na kytky nebo aromalampy můžete dát vodu s několika kapkami aromatického oleje např. pomeranč (bohatství), cedr, citrón nebo eukalyptus (pro zdraví). V prostoru se vám tak bude lépe pracovat a žít.

Když těch citrusů nakoupíte moc, tak je dejte do mísy na jídelní stůl. Např. pomeranče symbolizují bohatství. Stolu bude také slušet váza s čerstvými řezanými květinami. Čerstvé květiny jsou nositeli pozitivní energie, mají ještě jednu obrovskou výhodu pro váš domov – když odumírají, berou na sebe starou a špatnou energii. Důležité je měnit pravidelně vodu ve váze. Ale také pozor, když budete mít čerstvé květiny a mísu s ovocem na jednom stole. Volte jedno, nebo druhé. Květiny vám tak mohou rychle vadnout, protože zralé ovoce svou vůní povzbuzuje zrání, květiny odkvétají a tvoří plody.

RITUÁL VDĚČNOSTI

Někdy je dobré poděkovat i nepříjemným situacím, protože právě takové nás posouvají nejvíce vpřed.Každý večer si udělám chvilku před spaním sama na sebe a promítnu si den, co jsem zažila. Vzpomenu si alespoň na tři zážitky, za které jsem vděčná. Protože pokud jdete do této rekapitulace opravdově, pak cítíte růst a úspěch. Také si můžete vytvořit mísu úspěchu, kde budete např. na kamínky psát své úspěchy. Vystavte si ji na viditelném místě doma a pokaždé, když kolem projdete, tak si na své úspěchy vzpomenete, na to, co jste už dokázali. Posouvá vás to vpřed. Kam zaměříte svou pozornost, tam úspěch roste.

VYPERTE SVŮJ NEPODAŘENÝ DEN

Totocvičení je pro každého, kdo doma obsluhuje pračku. Pokaždé, když se rozhodnete prát, vzpomeňte si na konkrétní situaci ve svém životě, kterou byste chtěli „pročistit“, v pozitivním slova smyslu ji ovlivnit i uvnitř sebe, vdechnout do ní nový dech a čerstvý vítr. Energii této situace jedinou myšlenkou vložte do špinavého prádla.

Se zapnutím pračky pozorně prádlo sledujte, jak se točí v bubnu, a pomalu, ale jistě se zbavuje všeho nepotřebného. Chvíli si představujte a prociťujte, jak se vám ulevuje s každou mechanickou otáčkou. Jak získáváte potřebný nadhled a sílu hledat východisko.

Až vyprané prádlo vytáhnete, přivoňte k němu a proveďte nádech a výdech. Proces byl dokončen, situace byla pročištěna a vy se cítíte mnohem lépe. Už brzy získáte nové vhledy, jste schopni vidět to, co jste dosud, přes všechny emoce, neviděli. Protože vše, co se nám děje ve vnějším světě, je jen zrcadlem toho, co je v nějaké podobě uvnitř nás samých.

SMYJTE NEPŘÍJEMNÉ EMOCE HNED PO PŘÍCHODU DOMŮ

Pokud máte za sebou „Den blbec“ nebo se cítíte zcela vyčerpáni, jste bez nálady nebo ve vás naopak emoce nekontrolovatelně bouří, tak ihned po příchodu domů navštivte koupelnu. Dejte si sprchu a smyjte ze sebe veškerý energetický balast, jenž na vás či ve vás ulpěl.

Představujte si, jak z vás tekoucí voda odstraňuje vše, co již nepotřebujete. Voda je totiž prvek, jenž dle feng šuej souvisí nejen s penězi, ale také s emocemi. Ze zdravotního hlediska voda ovlivňuje všechny tělesné tekutiny, a tedy i správnou funkci veškerých orgánů.

Máme-li psychické či zdravotní problémy, využijme sílu své imaginace. Poté, co ze sebe smyjete nežádoucí energie, si představujte, jak do sebe z vody zase naopak přijímáte sílu a pozitivní energii, která vás zharmonizuje a znovu naplňuje klidem a bezbřehým nadhledem, ať už se okolo vás děje cokoliv. Můžete své tělo namazat olejem, příjemnou vůní, a provonět tak svou kůži.

Oblečení, které jste měli na sobě v situacích, jež vám nebyly zrovna příjemné a psychicky vás vyčerpaly, nikdy nedávejte zpět do skříně. Patří do zavřeného prádelního koše nebo pračky.

 

Objednat předplatné