Životní styl 19. 12. 2022 PDF Tisk

Očista prostoru

Už jste někdy zažili „hustou“ atmosféru v prostoru, kde jste se necítili dobře? Přestěhovali jste se na nové místo a zamýšlíte vdechnout domovu čerstvou energii? Máte za sebou ukončení vztahu s partnerem, ale vy neustále „cítíte“ energii rozchodu doma?  

Očista prostoru

Tak to je ten správný čas na neviditelnou očistu prostoru. Věřte, že rozdíl mezi očištěným a neočištěným prostorem je někdy obrovský.

Nebuďte na to sami! 5 pomocníků, co vám s tím pomohou:

 • Voda – do rozprašovače můžete dát různé druhy vody (bílá šalvěj či kadidlo ve spreji, energetizovaná sluncem nebo měsícem, s květinovými esencemi nebo dokonce svěcenou)
 • Vzduch – vykuřovat prostor můžete nejrůznějšími bylinami, které se zapálí a doutnají. Já mám nejraději vůně šalvěje či kadila. Vhodné je zapálené i speciální dřevo (Palo Santo), ale pro prostor jsou blahodárné i očistné aromalampy s esenciálními oleji.
 • Zvuk – použijte bubny, bubínky, zvonečky, zvonící mísy, ladičky, gongy a cokoli vydávající zvuk. I tleskání dlaněmi se počítá.
 • Země – nejznámější a nejpoužívanější je očista solí. Prostor každodenně můžete očisťovat bez vaší účasti umístěním solné lampy, polodrahokamů nebo rostlin do prostoru. 
 • Oheň – zapalujte svíčky, protože i ty dokáží čistit neviditelné.   

Pojďme na to!

Postup:

 1. Zvolte si, čím budete prostor čistit. Zda s vámi rezonuje nejvíce buben, šalvěj nebo voda.
 2. Vizualizujete si, čeho chcete očistou dosáhnout.

Ve Feng-šuej totiž platí, že energie následuje záměr. Např. Probouzím pracovní prostor pro novou kreativní energii podporující úspěch.  Aktivuji lásku, radost a lehkost v prostoru.  Propouštím vše staré a nefunkční, co už mému životu neslouží. Závěr si stanovujte jednoduše.

 1. Stoupněte si zády ke vchodu do místnosti a na pár chvil se úplně zklidněte, soustřeďte a myslete na záměr.

Tento krok je velmi důležitý. Nikdy jej nevynechejte. Soustřeďte se na čistící nástroj, který držíte v ruce. Věřím, že vše má svého ducha, tak pokud například pracujete se zvonkem, tak se napojte na ducha zvonečku. Spojte se v jedno. Spolu-pracujte.

 1. Pohybujte se interiérem ve směru hodinových ručiček

Představte si například, že v místnosti je neviditelný prach a vy ho tímto rituálem očisty odlepujete a odstraňujete. Nejvíce energie stagnuje v rozích, než ve středu místnosti.  Věřte svému tělu a intuici. Procházejte se pomalu prostorem.

 1. Nechte dělat váš čistící nástroj to, co chce

Zkuste při této činnosti vypnout mozek, nechat se vést svým předmětem a srdcem. Nechte ruku zvonit, bubnovat, tleskat nebo nést vykuřovací tyčinky či smotky bylin. Jestliže se vám bude zdát, že některá oblast bude potřebovat větší péči, tak se zastavte a nechte se vést.

 1. Zakončete očistu v místě, kde jste začali

Očistu ukončete opět u vchodu, zády ke dveřím. Rukama můžete ve vzduchu opsat osmičku, tedy znak nekonečna. Tím zapečetíte novou energii, kterou jste do prostoru vnesli. Pokud máte více místností, postup je vždy stejný.

Opět se zcela zklidněte a chvíli stůjte a nechte v sobě doznít celý proces. Poděkujte svému nástroji.

Nezapomínejte ani na viditelný úklid, protože ten je pro vaše tělo také velmi blahodárný. Očisťovat místnosti jen vonnou tyčinkou a zvonkem nestačí. Je třeba i třídit, vyhazovat, uklízet, ale to už je jiná kapitola úklidu.

Ať  vám domov chutná a krásně voní

Objednat předplatné