Recepty

Špenátovo-avokádový hummus

Špenátovo-avokádový hummus

Hummus jako takový již velmi zdomácněl a stal se oblíbenou a zdravou univerzální pochoutkou. Zkuste si ho tentokrát připravit trochu jinak - přidejte do něj avokádo, baby špenát a pažitku! Konzistencí pak dostanete něco mezi hummusem a quacamole.

celý článek
Banánový chlebíček s quinoou

Banánový chlebíček s quinoou

Kdo si zvykne při domácím pečení na celozrnnou mouku, obyčejná bílá mouka mu už nic neřekne. Chuťově se to nedá srovnat. Pokud hledáte další zlepšovák, jak nutričně "zhodnotnit" domácí pečení, zkuste přidávání pseudoobilovin - pohanky lámanky, jáhel, amarantu, nebo quinoy. Pak se vám občas stane, že i celozrnná mouka bude zkrátka málo :)

celý článek
Cizrnový krém

Cizrnový krém

Cizrna je velmi chutnou a stravitelnou luštěninou, která se v našich jídelníčcích může objevit na spoustu způsobů. Je přirozeně bezlepkovou potravinou, která je bohatá na vlákninu, vitamíny B a železo.

celý článek
Avokádové brownies

Avokádové brownies

Věděli jste, že avokádo roste na stromě jménem hruškovec přelahodný? Toto kuriozní ovoce se vymyká všem svým "příbuzným" tím, že obsahuje velké množství zdraví prospěšných nenasycených mastných kyselin a naopak minimum sacharidů. Zkuste ho tentokrát použít na přípravu netradičního brownies, jistě si ho oblíbíte!

celý článek
Vegetariánská musaka

Vegetariánská musaka

Dnešní recept je tak trochu neobvyklý tím, že je náročnější na přípravu. Je ideální pro den, kdy máte chuť na vaření a chcete si prostě vyhrát :) S musakou se na chvíli přenesete do letního Řecka, pro které je to jeden z typických pokrmů.

celý článek
Domácí granola s kardamonem a zázvorem

Domácí granola s kardamonem a zázvorem

Granola je zapékané müsli, nejčastěji s medem či jiným sirupem. Obsahuje jak jinak než vločky, oříšky a sušené ovoce všeho druhu a to nejlepší na tom je, že si ji můžete udělat doma plně podle svých představ a chuti. Představivosti se meze nekladou. Pokud však potřebujete inspiraci, tady je!

celý článek
Matcha tea sušenky

Matcha tea sušenky

První zmínky o čaji Matcha sahají až do 7. století, kdy se stává populární po celé Číně a to hlavně díky buddhistickým mnichům. Matcha čaj je čistým zeleným čajem, který při výrobě neprochází fermentací, a tak jsou zachovány všechny jeho bioaktivní látky. Z nejcennějších látek je třeba jmenovat katechiny, které mají silné chemopreventivní účinky. 

celý článek
Jáhlové rizoto

Jáhlové rizoto

Podle tradiční čínské medicíny jsou jáhly zahřívající, takže jsou ideální potravinou do zimního období. Působí zásaditě a jsou lehce stravitelné. Co víc si přát?

celý článek
Silvestrovské chuťovky: Pomazánka z uzeného tofu

Silvestrovské chuťovky: Pomazánka z uzeného tofu

Tofu je skvělou univerzální potravinou, kterou ocení hlavně vegetariáni a vegani. Dnes jeho uzenou verzi využijeme na přípravu pomazánky. Sója obsahuje vysoký obsah bílkovin, a tak i tofu obsahuje v průměru okolo 12 g na 100 g. Pozor si však dávejte na levné a nekvalitní produkty, které poznáte buď podle složení (začíná vodou...) a nebo podle snížené nutriční hodnoty.

celý článek
Čistý kaštanový krém

Čistý kaštanový krém

Ačkoliv mají jedlé kaštany spoustu pozitivních nutričních vlastností, v našich jídelníčcích nejsou až tak rozšířeny. O kaštanech se říká, že mají čistící účinky - a to jak fyzické (podporují očistu jater), tak psychické (zbavují neduhů, zármutků a stavů úzkosti).

celý článek

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket