neděle 17. 1. 2021
Chcete pozvednout své cvičení jógy do nových výšin? Pak je tu pro vás terasa na okraji Hudson Yards, která nabízí jógu pod širým nebem. Jde doslova o „nebeský“ zážitek a nové vnímání jógy jako takové.
„Zatímco tisíce lidí se pokoušejí usekat výhonky ďáblova stromu, jenom jeden zatne sekeru do jeho kořenů.“
Henry David Thoreau
Špagety se špekem a krémovou omáčkou z parmazánu a žloutků jsou tradičním a velmi oblíbeným pokrmem. Proč byste si nemohli připravit jejich rostlinnou obdobu, která je stejně lahodná, jen lehčí pro vaše trávení.
Možná jste se před nedávnem vrátili z dovolené a počasí, které se stále více podobá podzimu, na vás tvrdě dolehlo, podobně jako kupící se pracovní povinnosti. Nebo je to jinak a vy jen těžko snášíte úbytek slunce a tepla, prodlužování nocí a zkracování dnů. Pokud jej ovšem vezmete za správný konec, může být i podzimní období plné slunce.
Podzim je neúprosně tady a my se tomu musíme chtě nechtě přizpůsobit. Změny teplot a počasí a s nimi spojené poklesy nálad v nás mohou vyvolávat chmury a stres. Je proto dobré nic nepodcenit a na příchod podzimu se předem připravit.
Herečka Sonal Chauhan na svém Instagramu sdílela pozici králíka, jednu z inverzních ásan, které pomáhají zvládnout případný vztek. Ten občas zažíváme všichni a je potřeba ho uvolnit tím správným způsobem… Což vyvolalo velkou vlnu zájmu!
Vroucnost lásky. Síla člověka. To jsou odrazové můstky bhakti jógy. Vůdčím znakem a hnací silou této jógy jsou oddanost a uctívání. Láska k božství.
Podzimní číslo Jóga DNES Speciálu vychází již 1. října!
Imunita. Tisíckrát probírané téma a poslední měsíce nám velmi důrazně připomínají, že pracovat na ní se opravdu vyplatí. A je třeba vypěstovat si odolnost nejen fyzickou, ale i psychickou. Jistě znáte slova: „Nejhorší smrt je z leknutí,“ a já souhlasím…
Další z indických očistných technik (šatkarmas) je basti neboli očista střev vtahováním vzduchu nebo vody skrz anální otvor. Tato technika se v dnešní době téměř neučí a v novodobých jógových knihách obvykle nezmiňuje. Je často nahrazována šankhaprakšálanou (úplná očista těla slanou vodou), a to i přesto, že ve starších textech bývá označována za velmi přínosnou a jednoduchou.