pondělí 2. 10. 2023
V březnovém díle jsme si povídali o žlučníku a nastínili jsme, že spolu s játry tvoří nerozlučnou a doplňující se dvojici. Játra jsou jinovým orgánem, kterému vládne prvek dřeva. Pokud dobře fungují, tak jsme plní sil a energie, v těle nám koluje čistá krev, dokážeme se velmi dobře bránit virům, netrpíme bolestmi hlavy a naše kůže září zdravím.
Jógové učení s křesťanstvím zdánlivě nesouvisí. Jen ZDÁNLIVĚ. A dokladem této zdánlivosti jsou právě Velikonoce – největší křesťanské svátky, které se i pro nepraktikující katolíky pojí s celou řadou tradic, jež pocházejí ještě od našich pohanských předků. Co je ale tím, co Velikonoce spojuje s jógou? Pomlázka, beránek, mazanec? Ne. Síla lásky a oběti pro všeobecné blaho – čin, jejž Ježíš vykonal pro celé lidstvo.
Nikdy jsem si nenechala číst z ruky. Nebyla jsem za jasnovidcem ani kartářkou. Když se ale na jógovém workshopu objevila možnost zakusit čtení čaker, spontánně jsem se přihlásila. Netušila jsem vůbec, do čeho jdu…
Pozice kočky představuje jednu ze základních jógových ásan, která má moc komplexně posílit a zároveň protáhnout naše tělo. Stačí pár minut denně a vnímatelné i očividné výsledky se velmi brzy dostaví.
Miluji Rakousko, hory v létě, túry a volný čas s přáteli. Mé nejoblíbenější cesty jsou v létě - do hor, kde chodím po kopcích - často sám se svým psem, a užívám si ticho hor, jejich majestátnost a krásu. V Rakousku jezdím stále na stejné místo již 16 let, kde trávíme pravidelně letní i podzimní čas s přáteli.
Naši hlavu vnímáme často jako našeho nepřítele. Bolí nás, přijde nám těžká, nedovolí nám dojít vnitřního klidu, protože je přeplněná myšlenkami.
Oblast, na které se rozkládá dnešní Indie, je neuvěřitelně nábožensky bohatá a různorodá. Mnoho světových náboženství tu dokonce vzniklo a dodnes je náboženský život v této zemi velmi silný. Pojďme se postupně podívat na nejrozšířenější indická náboženství, a jak se prolínala s jógou.
Dnes máme na všechno výzkumy. Mnoho z nich si protiřečí. Záleží totiž na tom, která skupina si výzkum zadala, která skupina ho financovala a jak dlouho výzkum probíhal.
Jistě jsme se už všichni někdy zamysleli nad tím, kolik odpadu vytváříme, jak moc zatěžujeme Zemi dalšími igelity, kelímky, plasty, papíry, ale i chemickými roztoky… Pokud hledáte a stále tápete v tom, jak se přebytečného odpadu zbavit a za co je možné ho vyměnit, tak je ten dnešní článek právě pro vás.
Určitě se vám někdy v životě stalo a pravděpodobně ještě stane, že vybočíte ze „správného“ stravování. Třeba za to může vaše okolí nebo prostě právě řešíte úplně jiné věci. To je život. A být naštvaní sami na sebe, že takzvaně nemáte disciplínu, je podle mě nesmysl. Člověk se neustále mění, mění se jeho okolí, situace, emocionální rozpoložení i fyzická kondice. To, že jeden typ jídelníčku vás dokáže uspokojovat celý život, je velmi nepravděpodobné. Naopak je třeba jídelníček obměňovat podle ročního období a vašich potřeb. Nesmíte zapomínat ani na své momentální chuťové preference…