neděle 23. 3. 2025
Celulitida se netýká pouze žen silnějších, i ty nejzdravěji žijící ženy hledají způsoby, jak se jí účinně zbavit či alespoň snížit její viditelnost!
Už vám hlavou problikla myšlenka o odlehčení, očistě nebo nějaké změně? Blíží se jaro a tedy uvažování o detoxu, restartu - zde zamyšlení Michaely Bebové právě pro vás.
Velká skupina lidí přichází k ájurvédě přes jógu. Jóga je cesta mysli, která používá tělo jako nástroj, tudíž v určité fázi vyvstane na cestě jógy potřeba zaobírat se potřebami těla a přirozeně přijde do cesty ájurvéda. Mnoho lidí ji vyhledává ze začátku pro odpověď na otázku, jak se optimálně stravovat s ohledem na jejich konstituční nastavení a momentální stav. To je správná cesta, pokud ji člověk nepojme mechanicky a dogmaticky.
Jak často se probudíte uprostřed noci a vaše mysl stále pracuje? Nebo se dlouho převalujete, než konečně usnete? Kvalita spánku není jen o tom, jak dlouho ležíme v posteli. Je to o tom, jak efektivně naše tělo a mozek přecházejí do hlubokého klidového režimu. A jedním z nejlepších nástrojů, který tento přechod usnadňuje, je dech.
Vývary obecně se v poslední době staly velmi populárními a důvod k tomu je jednoduchý. Jsou nejen chutné, ale mají také mnoho zdravotních výhod.
Stojíme na počátku roku a 1. února, na půli cesty mezi zimním slunovratem a jarní rovnodenností, přichází Imbolc jako poselství a zpráva o návratu světla. Přestože zem je stále pokryta silnou krustou ledu a sněhu, život se probouzí a prosakuje chladnou zemí. Svatý den Imbolcu je spojen s keltskou bohyní Brigid, která se později stala křesťanskou světicí. Je bohyní poezie a kreativity, ohně a kovářství, ale také našich vůlí a tužeb.
Novodobý název "MLGÁNÍ" je spojován z 80. lety minulého století, kdy tento léčebný a očistný postup znovu připomněl MUDr. Fedor Karach. Výhodou této metody je její snadná aplikace a zařazení do našich každodenních rituálů. Zabere nám pouze několik minut denně (přibližně 12-18) a její účinky jsou mnohdy neuvěřitelné...
„Kdyby to bylo jednoduché, dělali by to všichni.“ Tuhle větu mi v žertu říkává šéf, kdykoliv se začnu rozčilovat, že mi něco nejde. A jelikož ji z podstaty věci slýchám každou chvíli, často ji jen odkývnu s úsměvem – větším či menším, to podle délky svého snažení a míry frustrace – a dál pokračuji ve svém konání. Dlouho mi trvalo, než jsem se nad ní důkladně zamyslela a uvědomila si, jaká velká pravda je v ní ukrytá. A kdoví, jestli to vůbec tuší autor sám…
Žijeme ve společnosti, kde se hojnost rovná velkému množství materiálna. Řada lidí však už od tohoto pojetí ustupuje a nepotřebuje mnoho, aby byli spokojení. Praktikují takzvaný minimalismus. Záměrně třeba snižují počet svých nákupů, činností, nebo dokonce i vztahů, které pěstují.
Na přelomu starého a nového roku máme často tendenci formulovat předsevzetí, která málokdy dodržíme. Díl viny na tom může nést i skutečnost, že tato předsevzetí jsou již předem zatížena příklonem k nezdaru, podobně jako mnohá jejich předchůdci. Sankalpa nic takového nenese – je v samém jádru pozitivní. Proč tedy letos místo předsevzetí zkusit formulovat sankalpu?