čtvrtek 23. 3. 2023
Od aplikací a notebooků až po podložky na jógu!
Jóga podle celebrit: Shweta Kawaatra. Pokročte ve svém cvičení jógy na další úroveň díky této jednoduché pozici.
Další díl našeho podcastu je již k poslechu! Můžete se těšit na interview s Daliborem Štědronským, kterým vás provede opět Zuzka Klingrová. Jakých témat se společně dotkli?
Prodělali jste v nedávné době onemocnění covid-19? Pak udělejte něco pro své tělo – zkuste jemnou a hravou jógu. Jak nám může právě jóga pomoci v rámci rekonvalescence?
Období, ve kterém se právě nacházíme, je pro všechny náročné a zcela narušující komfortní zónu. Učíme se žít nově a jinak, s odlišným přístupem k mnoha skutečnostem. Doba s sebou nicméně přináší i nové možnosti, na které lze pohlížet jako na nové začátky, šance a příležitosti plnit si své sny.
Pokud patříte i vy mezi jedince, kteří tak trochu zápasí s bolestí kloubů, je pro vás silnější podložka tím nejlepším řešením. Klouby vám poděkují!
„Nabízíme lekci cvičení v roušce zdarma pro celý poradní tým vlády. Rychle by pochopil, že toto nařízení je absolutně nesmyslné. Pro cvičící to neznamená bezpečí, ale naopak – nejen obrovský diskomfort, ale především zdravotní rizika,“ reaguje na nařízení nosit při cvičení ve vnitřních prostorách povinně roušky, které má začít platit 3. prosince, kdy se Česko přesune do 3. stupně epidemické pohotovosti, Jana Havrdová, prezidentka České komory fitness.
Děti reagují citlivě na stres a ten je často hlavní příčinou přejídání se a následné obezity. Jako přirozený protilék pak může působit jóga – zejména dech vedený do břicha a pránájáma.
Cítíte se trochu ztraceni ve chvíli, kdy se snažíte vybrat si novou podložku na jógu? Není divu, vyznat se v džungli nabízených podložek vyžaduje nějakou chvíli času pro pátrání. My vám to usnadníme, džunglí jsme již prošli za vás. Stačí pár minut čtení a dozvíte se vše, co potřebujete vědět o materiálech i jednotlivých podložkách.
Pravidelná praxe pránájámy pomáhá udržet stres na uzdě. Nejedná se o pouhou frázi, sami dobře víte, že když se člověk dostane do stresu, zrychlí se mu dech a tím se celá situace ještě zhorší. Dech nám ale může pomoci mysl i tělo uklidnit, pokud se ho naučíme nejen správně vnímat, ale také používat.