Konference 23. 10. 2016 PDF Tisk

Ohlédnutí za Jóga DNES Konferencí v Praze

V sobotu 15.10. proběhla tento rok v pořadí již druhá Jóga DNES Konference - tentokrát v Praze. Zde jsou momentky a střípky úžasné atmosféry!

Ohlédnutí za Jóga DNES Konferencí v Praze

Jóga DNES konferenci si nenechalo ujít více jak 180 mužů a žen, kteří si zacvičili na energických i poklidných lekcích, které byly vedeny báječnými instruktory.

Krasná atmosféra, setkání, radost a volný přistup k různým stylům jógy... pestrost lektorů a jejich přístupů..to vše v prostředí příjemného hotelu Clarion Congress Hotel v pražských Vysočanech. 

Prodejní výstava Jóga EXPO s 15ti vystavovateli udělala radost nejednou jógovou pomůckou, malou, či designovým kouskem oblečení.

Velmi děkujeme všem partnerům akce, bez kterých by Konference nebyla úplná! A také samozřejmě děkujeme všem za úžasnou atmosféru a těšíme se na další ročník!

 

Dojmy, zážitky a pocity Martiny Vrňákové: 

Znáte ten pocit, kdy vypadnete ze svého cvičicího rytmu a pak se zacyklíte do lenosti, pomalu ztrácíte energii na všechno – natož pak na cvičení, protože prostě nestíháte? To se občas stane, pár dní se vám nepodaří si jít zacvičit – ani doma (no dobře tak týden a více :)), a pak už se to nějak veze. Potřebujete více kafe, více sladkého, prostě cokoliv, čím byste dobili energii. Pak ale zjistíte, že vám stejně nic nepomáhá. Tak to se stalo nedávno mně. Pocit, že nějak nic nestíhám, mě zastihl i v den pořádání jógové konference, která se konala v sobotu v Praze ve Vysočanech. Zvědavost a chuť vidět se s přáteli mě přeci jen vytáhly z postele, přinutila jsem se vstát a s ranní kávou (přece potřebuji dobít energii) jsem doběhla na ranní aštangu s Veronikou. Už ve frontě na registraci, v tom tlumeném roji natěšených jogínů, jsem cítila, že to je to, co jsem potřebovala. Rychle jsem se převlékla a hned se usadila v sále na podložku – hlavně co nejvíce dozadu, abych se mohla hezky flákat a moc se neunavit. Jenže hned po prvních pozdravech slunci a pozicích ve stoje jsem už cítila, že energie přichází sama s každým dalším nádechem a výdechem. A nevnímala jsem nic jen pomalu povolující tělo a příliv nové energie. Najednou bylo po 90minutové praxi a bylo mi dobře. Hned mě čekala další lekce šivananda jógy, pro mě nová zkušenost s jedinou informací od Jakuba, že se začíná ve stoji na hlavě – Prosíííím? S milou, zkušenou a vždy příjemně naladěnou Radkou Pekelskou jsme si v klidu prošli dechovým cvičením a pak už bez váhání přes pozdravy slunci do série obrácených pozic a závěrečné relaxace. Nespočet milých, energií nabitých lidí, setkání s kolegy, nabídka různých stylů, cest a přístupů, která otvírá dveře k novým inspiracím – no dobře i trochu dobrého (ale zdravého J) jídla – to pro mě byla letošní konference Joga Dnes. S otevřenou myslí jsem přijímala různé názory a přístupy k józe a opět mě přiměly k tomu se znovu zastavit, nadechnout se a uvědomit si, že to, co všechny lidi v sále spojuje, je hlavně radost z pohybu a vnímání sebe sama. Tak zase za rok! :)

 

 

  • -jd-
  • foto: redakce Jóga DNES

Objednat předplatné