BLESKOVĚ
Konference 15. 05. 2022 PDF Tisk

Jak vypadala Jóga DNES Konference v Praze 2016?

Kdo z vás nezažil Jóga Dnes KONFERENCI, vydejte se s námi za prožitky lektorky Martiny Vrňákové...psal se rok 2016. Atmosféru konference opět můžete zažít, a to 22.10.2022 v Praze. 

Jak vypadala Jóga DNES Konference v Praze 2016?

V roce 2016 si nenechalo ujít Jóga DNES konferenci více jak 180 nadšenců do jógy, kteří si zacvičili na energických i poklidných lekcích, které byly vedeny instruktory z Česka i Slovenska. Krásná a milá atmosféra, mnohá setkání a přátelství, radost a inspirace v různých stylech jógy... pestrost lektorů a jejich přístupů. Konference probíhala v prostředí hotelu Clarion Congress Hotel v pražských Vysočanech. Součástí byla i prodejní výstava Jóga EXPO s 15ti vystavovateli, kteří nabízeli pomůcky na jógu, mnoho typů podložek, oblečení, kosmetiky i knih. 

Děkujeme všem za úžasnou atmosféru a těšíme se na další ročníky! Ty byly přerušeny pandemií a tak 3 roky tento jedinečný svátek jógy neprobíhal - pozn. redakce.

 

Dojmy, zážitky a pocity Martiny Vrňákové

Znáte ten pocit, kdy vypadnete ze svého cvičicího rytmu a pak se zacyklíte v lenosti a pohodlí, pomalu ztrácíte energii na všechno – natož pak na cvičení, protože prostě nestíháte? To se občas stane, pár dní se vám nepodaří si jít zacvičit – ani doma (no dobře tak týden a více), a pak už se v tom nějak vezete. Potřebujete více kafe, více sladkého, prostě cokoliv, čím byste dobili energii. Pak ale zjistíte, že vám stejně nic nepomáhá. Tak to se stalo nedávno mně.

Pocit, že nějak nic nestíhám, mě zastihl i v den pořádání jógové konference, která se konala v sobotu v Praze ve Vysočanech. Zvědavost a chuť vidět se s přáteli mě přeci jen vytáhly z postele, přinutila jsem se vstát a s ranní kávou (přece potřebuji dobít energii) jsem doběhla na ranní aštángu s Veronikou Ševčíkovou. Už ve frontě na registraci, v tom tlumeném roji natěšených jogínů, jsem cítila, že to je to, co jsem potřebovala. Rychle jsem se převlékla a hned se usadila v sále na podložku – hlavně co nejvíce dozadu, abych se mohla hezky flákat a moc se neunavila. Jenže hned po prvních pozdravech slunci a pozicích ve stoje jsem už cítila, že energie přichází sama s každým dalším nádechem a výdechem. A nevnímala jsem nic jen pomalu povolující tělo a příliv nové energie.

Najednou bylo po 90minutové praxi a bylo mi dobře. Hned mě čekala další lekce šivananda jógy, pro mě nová zkušenost s jedinou informací od Jakuba, že se začíná ve stoji na hlavě – Prosíííím? S milou, zkušenou a vždy příjemně naladěnou Radkou Pekelskou jsme si v klidu prošli dechovým cvičením a pak už bez váhání přes pozdravy slunci do série obrácených pozic a závěrečné relaxace.

Nespočet milých, energií nabitých lidí, setkání s kolegy, nabídka různých stylů, cest a přístupů, která otvírá dveře k novým inspiracím – no dobře i trochu dobrého (ale zdravého J) jídla – to pro mě byla letošní konference Joga Dnes.

S otevřenou myslí jsem přijímala různé názory a přístupy k józe a opět mě přiměly k tomu se znovu zastavit, nadechnout se a uvědomit si, že to, co všechny lidi v sále spojuje, je hlavně radost z pohybu a vnímání sebe sama.

 

  • -jd-
  • foto: redakce Jóga DNES

Přijďte na Jóga Dnes KONFERENCI Praha 22.10.2022 a zažijte tu neskutečnou radost, lehkost bytí a setkejte se s přáteli, které jste třeba opravdu ty poslední 3 roky neviděli. 

Objednat předplatné