Pozvánka na cvičení 03. 06. 2022 PDF Tisk

Vitální žena a jóga

Pozvánka na akci: Co si představit pod pojmem vitální žena a co vlastně označuje pojem vitální jóga? Souhrnné vysvětlení těchto pojmů si pro vás připravila lektorka Simona Josefová.

Vitální žena a jóga

Vitální jóga je styl jógy se zaměřením na lymfatický systém, metabolismus a endokrinní systém. Lymfatický systém je vedle krevního oběhu nejdůležitějším proudícím systémem v našem těle. Jeho správné fungování podporuje především imunitu, je prevencí únavy, otoků a tolik nenáviděné celulitidy.

Metabolismus neboli látková výměna podporuje chemické procesy v těle, které slouží k získávání energie, a tvorbu látek důležitých pro činnost organismu.

Endokrinní systém je soustava žláz s vnitřní sekrecí, která se společně s nervovou soustavou podílí na řízení funkcí lidského těla. Oba systémy spolu navzájem komunikují a ovlivňují se.

Vitální jóga má na tyto systémy účinek stimulační, aktivační a harmonizační. Navíc komplexně působí na svaly, které protahuje, posiluje a uvolňuje. Je zaměřena též na trénink v oblasti středu těla a dobrou kondici svalového dna pánevního. Jedná se o komplexní praxi jógy, tak aby se ženy v jakémkoliv věku a ve všech etapách svého života cítily dobře, aby podpořily svoji vitalitu, imunitu, optimální fungování těla a ženskou energii.

TIP: 
Zveme vás na seminář Vitální žena!

Co vás čeká?
Provedeme vás jógovými ásanami, tvorbou sekvencí ve stylu vinjása flow, dechovými technikami energetizujícími a zklidňujícími, antistresovým programem relaxačních a meditačních technik. Zaměříte se také na stabilizaci a posílení hlubokého stabilizačního systému páteře – středu těla – a správnou funkci svalů dna pánevního. Součástí semináře je sekvence na podporu trávení, vylučování, detoxikaci a rozproudění energie těla.

V semináři Vitální žena se bude prolínat praxe s teorií a část bude věnována zdravé a rozumné výživě, které se ujme známá a zkušená výživová poradkyně RNDr. Michaela Bebová.

KDY? 18.–19. června 2022
KDE? ENERGY STUDIO Václav Krejčík, Praha 

Seminář je určen lektorům jógy a ženám s pravidelnou praxí jógy.

Více informací o semináři a přihlášky ZDE.

  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné