pondělí 2. 10. 2023
Existuje mnoho tvrzení popisujících, jak může odkládání bot zlepšit sílu a rovnováhu, vyřešit onemocnění kyčlí, zad nebo kolen a zabránit bolestivým deformacím nohou, jako jsou vbočené palce nebo spadlé klenby. Proč a v čem nám prospívá?
Doba magických zaříkávání a zvyklostí, kdy se příroda ocitá na prahu nejhojnějšího času. Oslavujeme vrcholící sílu slunce a jeho životadárnou energii, bez které by nebyl život na zemi možný. Přivítejme čas zrání, hojnosti a sklizně. Jaké rituály se používaly v čase nejdelšího dne a nejkratší noci?
Je jedno, jestli tomu „něčemu“ říkáte Bůh, vesmír, osud nebo láska… Výsledky celé řady studií potvrzují, že když lidé věří v „něco převyšujícího“, může jim to významně prodloužit život. K duchovnímu životu vede i pravidelná praxe jógy.
Slovo dál znamená v překladu "luštěnina". Vyzkoušejte úžasnou kombinaci koření v doprovodu čím dál populárnější červené čočky.
Je známou, ověřenou a podloženou skutečností, že pravidelná jógová praxe pozitivně ovlivňuje mnoho systémů v těle na fyzické i duševní, mentální úrovni. To se týká i imunitního systému. Ano, jóga nás skutečně může učinit odolnějšími vůči různým nemocem. Jak tento mechanismus funguje?
Také si někdy říkáte, co byste si v životě přáli, představujete si, jaké by to bylo, ale poté Vás z toho snění vytrhnou negativní myšlenky? „Tohle se ti nikdy nemůže vyplnit, prober se, nejsi v pohádce. Takové štěstí nemáš, tohle se tobě nikdy nestane. Buď ráda za to, co máš a příliš si nevymýšlej. To je nereálné, nemáš k tomu potřebné znalosti. Ona by o tebe stejně zájem neměla. “ Možná se Vám jako bonus objeví představa, jak špatně by daná situace mohla dopadnout, a tak se raději vrátíte do reality, ve které nejste úplně spokojení, a kde se Vám neustále opakují podobné scénáře.
Ti, kteří pravidelně praktikují jógu, sami na sobě cítí, že významně zlepšuje jejich psychické i fyzické rozpoložení. Ovšem skutečnost, že právě pravidelná praxe jógy nabízí zlepšení kvality života lidem všech věkových kategorií, potvrzují i výsledky četných odborných studií.
Příroda je v plném rozkvětu, sílící slunce a prodlužující se dny nás nutí trávit stále více času venku v přírodě, která nás nabíjí pozitivní energií rozpuku, otevírání a lásky. To, jak dnes vnímáme květen, se s časem nemění – i pro naše předky byl plný sílící energie, kterou oslavovali mnoha lidovými zvyklostmi a tradicemi. Některé z nich přetrvávají, jiné se vracejí.
V březnovém díle jsme si povídali o žlučníku a nastínili jsme, že spolu s játry tvoří nerozlučnou a doplňující se dvojici. Játra jsou jinovým orgánem, kterému vládne prvek dřeva. Pokud dobře fungují, tak jsme plní sil a energie, v těle nám koluje čistá krev, dokážeme se velmi dobře bránit virům, netrpíme bolestmi hlavy a naše kůže září zdravím.
Dnes máme na všechno výzkumy. Mnoho z nich si protiřečí. Záleží totiž na tom, která skupina si výzkum zadala, která skupina ho financovala a jak dlouho výzkum probíhal.