BLESKOVĚ

Čočkový dál

Slovo dál znamená v překladu "luštěnina". Vyzkoušejte úžasnou kombinaci koření v doprovodu čím dál populárnější červené čočky.  

Jak jóga ovlivňuje náš imunitní systém?

Je známou, ověřenou a podloženou skutečností, že pravidelná jógová praxe pozitivně ovlivňuje mnoho systémů v těle na fyzické i duševní, mentální úrovni. To se týká i imunitního systému. Ano, jóga nás skutečně může učinit odolnějšími vůči různým nemocem. Jak tento mechanismus funguje?

Jak přitáhnout do života to, po čem opravdu toužíme

Také si někdy říkáte, co byste si v životě přáli, představujete si, jaké by to bylo, ale poté Vás z toho snění vytrhnou negativní myšlenky?  Tohle se ti nikdy nemůže vyplnit, prober se, nejsi v pohádce. Takové štěstí nemáš, tohle se tobě nikdy nestane. Buď ráda za to, co máš a příliš si nevymýšlej. To je nereálné, nemáš k tomu potřebné znalosti. Ona by o tebe stejně zájem neměla. “  Možná se Vám jako bonus objeví představa, jak špatně by daná situace mohla dopadnout, a tak se raději vrátíte do reality, ve které nejste úplně spokojení, a kde se Vám neustále opakují podobné scénáře.

Zdravotní benefity jógy potvrzuje i věda

Ti, kteří pravidelně praktikují jógu, sami na sobě cítí, že významně zlepšuje jejich psychické i fyzické rozpoložení. Ovšem skutečnost, že právě pravidelná praxe jógy nabízí zlepšení kvality života lidem všech věkových kategorií, potvrzují i výsledky četných odborných studií.

Květen: Měsíc lásky, mládí a oslav

Příroda je v plném rozkvětu, sílící slunce a prodlužující se dny nás nutí trávit stále více času venku v přírodě, která nás nabíjí pozitivní energií rozpuku, otevírání a lásky. To, jak dnes vnímáme květen, se s časem nemění – i pro naše předky byl plný sílící energie, kterou oslavovali mnoha lidovými zvyklostmi a tradicemi. Některé z nich přetrvávají, jiné se vracejí.

Duben: měsíc ve znamení jater a pocitu nedostatku

V březnovém díle jsme si povídali o žlučníku a nastínili jsme, že spolu s játry tvoří nerozlučnou a doplňující se dvojici. Játra jsou jinovým orgánem, kterému vládne prvek dřeva. Pokud dobře fungují, tak jsme plní sil a energie, v těle nám koluje čistá krev, dokážeme se velmi dobře bránit virům, netrpíme bolestmi hlavy a naše kůže září zdravím. 

Jak si sestavit vlastní jídelníček podle ájurvédy krok za krokem

Určitě se vám někdy v životě stalo a pravděpodobně ještě stane, že vybočíte ze „správného“ stravování. Třeba za to může vaše okolí nebo prostě právě řešíte úplně jiné věci. To je život. A být naštvaní sami na sebe, že takzvaně nemáte disciplínu, je podle mě nesmysl. Člověk se neustále mění, mění se jeho okolí, situace, emocionální rozpoložení i fyzická kondice. To, že jeden typ jídelníčku vás dokáže uspokojovat celý život, je velmi nepravděpodobné. Naopak je třeba jídelníček obměňovat podle ročního období a vašich potřeb. Nesmíte zapomínat ani na své momentální chuťové preference…

Jóga, svědomí a sebereflexe

Jak spolu tyto tři veličiny souvisejí? Je možno schopnost sebereflexe vypěstovat? Jak s tím pomůže jóga?

Už nám zase berou tu hodinu...aneb změna času za dveřmi

Již zítra ve 2 hod v noci se mění čas. A to s sebou nese mnohem více než jen to, že budeme o hodinu dříve vstávat a že den bude, co se světla týče, o něco delší. Každý na změnu času reaguje jinak. Vyznat se v tom a pochopit změny, které se možná změnou času dotýkají i našeho nitra, pomůže jóga.

Naučme se od druhých vše potřebné pro náš osobní rozvoj

Během našeho života nás budou neustále obklopovat různí lidé. Někteří zůstanou po našem boku nějakou chvíli a někteří nás zase budou doprovázet po celý život. Zatímco poznáme nespočet lidí, někteří v našem životě sehrají nedůležitou roli, jiní zase velice významnou, která může ovlivnit celý náš život. Pro naši životní cestu není důležité jenom to, jak dlouho v našem životě setrvají, ale zejména to, co nám mají předat.