BLESKOVĚ

Praktikujeme venku: Řekněte ano józe pod širým nebem!

Trávení času v přírodě prospívá člověku ve všech ohledech. Jedná se o přirozené prostředí, z něhož jsme vzešli, které nás revitalizuje a přibližuje k účelu jógy, jímž je dosažení jednoty. Praxe venku nás spojí nejen s přírodou, ale také s vlastním nitrem – vystaveni mnoha zvukům a vůním se učíme pěstovat soustředěnost, vědomě dýchat a cvičit klid a vyrovnanost.

Dýchání a chyby v něm se objevující

Dýchání je pro většinu z nás tak automatický proces, že mu nevěnujeme dostatečnou pozornost. Nicméně, způsob, jakým dýcháme, může mít zásadní vliv na naše fyzické a duševní zdraví. Špatné dýchání je bohužel velmi běžné a může vést k různým zdravotním problémům. Podívejte se na ulici… kolik lidí chodil s otevřenými ústy! Jejich dýchání tedy probíhá skrz otvor, který k dechu není určený.

Limitovaná kolekce Good Day Yoga Day

Jednoduchý design, krásné barvy a organická bavlna. To jsou hlavní znaky nové kolekce oblečení pro všechny milovníky jógy Good Day Yoga Day. Jednotlivé kousky vynesete nejen na jógu, ale také třeba na procházku, posezení s přáteli nebo do letadla při cestě na dovolenou - např. i s novou "shopping bag", kam dáte vše z obchodu, na pláž i jógovou podložku. A mysleli jsme na ženy i muže.

Kléše 5 (abhinivéša – lpění k životu, strach ze smrti)

Poslední z pěti kléší je velmi mocná. Hlásí se však zejména ve vypjatých situacích nebo při pocitech oslabení. Stejně jako toužíme žít, bojíme se zemřít. Strach ze smrti je nám dán, aby nás vedl k ochraně života.

Začněte s jógou pohodlně z domova

Láká vás jóga a její poznávání? Máme pro vás ideální možnost, jak do ni proniknout i z pohodlí domova.

Denní režim podle jógy a ájurvédy

V ájurvédě jsou dvě cesty, kterými se můžete vydat. První je léčebná. Druhá ovlivňuje životní styl. My se společně v tomto článku budeme věnovat té druhé – ájurvédskému a jogínskému zdravému životnímu stylu. Zařazení jeho principů do běžného života je skvělou prevencí proti nejrůznějším onemocněním.

Tajemství mantry

Díky popularizaci jógy a meditace se zdá, že skoro každý ví, co je to mantra. Ale opravdu víte, co vlastně slovo mantra znamená, jak funguje a proč ji používat? Proč nás meditace s mantrou přitahuje a proč se k tomuto rituálu vracíme? Proč máme po meditaci s mantrou pocit uklidnění a vyčištěnou hlavu?

Apanásana (pozice vyhánějící větry)

Pozice na zádech, která pomáhá při vylučování, působí proti plynatosti a uvolňuje záda. Provádí se jednou, nebo oběma nohama a jejich přitažením na břicho. 

Přírodní meditace – „letní dovádění“

Stav, kdy nemáme myšlenky, není v našem denním životě zcela běžný. V souvislosti s tím, že většinou každý z nás pracuje, musí celý den řešit mnoho různých problémů či situací, které vyžadují naší soustředěnost, se postupně „hlava“ zanáší mnohými zbytečnostmi.

Nove letní vydání již 27.6. na stáncích

Letní vydání Jóga Dnes pro vaše dovolené a inspiraci na cestách právě TEĎ. Nové číslo vychází ve čtvrtek 27.6. na novinové stánky. Předplatné začne být distribuováno v úterý 25.6. Elektronické vydání na Diportu v aplikaci Médiatéka můžete číst již nyní - pdf verzi můžete stáhnout do čteček a máte ho hned a vždy při sobě.