Dělejte to, co milujete …staňte se instruktorem jógy.

Milujete jógu a chcete své zkušenosti více prohloubit a předávat je dál? Tak na nic nečekejte a přihlaste se do letního intenzivního - rekvalifikačního akreditovaného kurzu MŠMT Instruktor jógy v Power Yoga Akademii. Nyní můžete využít i snížené ceny EARLY BIRD pro intenzivní letní kurz kurz do 16.06.2024.

Óm śāntih, śāntih, śāntiḥ

Slovo śāntih pochází z nejstaršího jazyka, ze sanskrtu, a znamená mír. Při zpěvu slova přejeme onen mír nejen sobě, ale také celému vesmíru.

Meditační sedy: siddhásana a sukhásana

Meditační sed je jednou ze základních jógových poloh. Aby poloha byla polohou, ásanou, a nikoliv pozicí, měla by být pohodlná a stabilní. Jedině tak totiž umožňuje navázat pozornost na dech a dráhu, kterou v těle vykonává. Na onom pohodlí a stabilitě je ovšem třeba pracovat. Jak?

Voda: Co všechno nám dává?

Je nositelkou života, po dlouhá staletí je uznávána pro své léčebné vlastnosti. Symbolizuje pohyb i klid, dává harmonii i pocit sepětí a spojení s přirozeností a přírodou. Bez jídla vydržíme dlouhé týdny, bez vody ale jen několik málo dní. Proč má pro nás voda tak velký význam?

NIJAMA: svádhjája (učení)

Svádhjája nás vede k poznávání a poznání. To znamená jednak soustavné studium (původně zejména posvátných písem) vedoucí k novým poznatkům, ale také sebezkoumání.

Pozdrav slunci jako cyklus života

Stejně jako každý den začíná svítáním a západem přechází ke svému konci, stejně jako každý život začíná prvním nádechem a směřuje k poslednímu výdechu, stejně jako energie vzrůstá a po chvíli se vytrácí...prochází člověk při cvičení pozdravu slunci všemi fázemi, jako v běžném životě.

Džapa mála, zdroj vašeho klidu

Džapa mála je tradiční modlitební růženec ze 108 korálků, který se používá k odpočítávání během meditace v hinduistickém a buddhistickém náboženství. Duchovní číslo 108 je magické a zázračné číslo v hinduistické tradici. Někteří věří, že je to 108 stupňů na cestě lidské duše... 

Jak může jóga pomoci při vbočeném palci?

Vbočený palec nevypadá hezky v sandálech, to je ale ze všech problémů, které může působit, ten nejmenší. Mnohem vážnější je, že způsobuje bolesti nohou, zad, kolen i kyčlí. Jedním z prostředků, které dokáží tyto nepříjemné obtíže zmírnit, se může stát jóga.

Opravdovost v józe: Jak se k ní dopracovat?

Není všechno zlato, co se třpytí. V poloze, ve které pěkně vypadáme, se vůbec nemusíme pěkně cítit. Jak se naučit to rozpoznat a nelhat si do kapsy?

Zuzana Zlatohlavková: Nevyžádaná pomoc je jako nevyžádaná rada

Pokud vás zaujal rozhovor se Zuzanou Zlatohlávkovou v aktuálním vydání Jóga Dnes, tady si můžete přečíst pokračování.