NIJAMA: svádhjája (učení)

Svádhjája nás vede k poznávání a poznání. To znamená jednak soustavné studium (původně zejména posvátných písem) vedoucí k novým poznatkům, ale také sebezkoumání.

Pozdrav slunci jako cyklus života

Stejně jako každý den začíná svítáním a západem přechází ke svému konci, stejně jako každý život začíná prvním nádechem a směřuje k poslednímu výdechu, stejně jako energie vzrůstá a po chvíli se vytrácí...prochází člověk při cvičení pozdravu slunci všemi fázemi, jako v běžném životě.

Džapa mála, zdroj vašeho klidu

Džapa mála je tradiční modlitební růženec ze 108 korálků, který se používá k odpočítávání během meditace v hinduistickém a buddhistickém náboženství. Duchovní číslo 108 je magické a zázračné číslo v hinduistické tradici. Někteří věří, že je to 108 stupňů na cestě lidské duše... 

Jak může jóga pomoci při vbočeném palci?

Vbočený palec nevypadá hezky v sandálech, to je ale ze všech problémů, které může působit, ten nejmenší. Mnohem vážnější je, že způsobuje bolesti nohou, zad, kolen i kyčlí. Jedním z prostředků, které dokáží tyto nepříjemné obtíže zmírnit, se může stát jóga.

Opravdovost v józe: Jak se k ní dopracovat?

Není všechno zlato, co se třpytí. V poloze, ve které pěkně vypadáme, se vůbec nemusíme pěkně cítit. Jak se naučit to rozpoznat a nelhat si do kapsy?

Zuzana Zlatohlavková: Nevyžádaná pomoc je jako nevyžádaná rada

Pokud vás zaujal rozhovor se Zuzanou Zlatohlávkovou v aktuálním vydání Jóga Dnes, tady si můžete přečíst pokračování.

Jóga Dnes Konference 2024: Emoce, ztišení a přátelství - jóga v Martinickém paláci

Jóga Dnes oznamuje konání své prestižní konference, která se uskuteční dne 19. října 2024 v Martinickém paláci v Praze.

Éka hasta bhudžásana – poloha světlušky

Poloha světlušky učí správnému zatížení rukou a paží, které slouží jako skvělá kompenzace sedavého životního stylu. Cvičí pozornost, koncentraci a prohlubuje kontakt sama se sebou.

Symbol slunce v józe

Symbolem je samotná jóga, která nám připomíná, že vše odehrávající se v mikrokosmu se odehrává i v makrokosmu. Hathajóga nás učí rovnováze. Slovo ha znamená slunce, slovo tha znamená měsíc.

Májová jógová výzva “ať láská září” na Instagramu od 5.5.

Přidejte se k nám a tvořte pozitivní energii, nakažte každého okolo vás laskavostí, milostí, radostí. Pusťte svou záři kamkoliv chcete. Dovolte si vše, co chcete. Milujte kohokoliv chcete, je-li vaše srdce otevřené. Pojďte s námi do májové jógové výzvy, která začíná již v neděli 5.5.  - na Instagramu @jogadnes