Symbol slunce v józe

Symbolem je samotná jóga, která nám připomíná, že vše odehrávající se v mikrokosmu se odehrává i v makrokosmu. Hathajóga nás učí rovnováze. Slovo ha znamená slunce, slovo tha znamená měsíc.

Májová jógová výzva “ať láská září” na Instagramu od 5.5.

Přidejte se k nám a tvořte pozitivní energii, nakažte každého okolo vás laskavostí, milostí, radostí. Pusťte svou záři kamkoliv chcete. Dovolte si vše, co chcete. Milujte kohokoliv chcete, je-li vaše srdce otevřené. Pojďte s námi do májové jógové výzvy, která začíná již v neděli 5.5.  - na Instagramu @jogadnes 

NIJAMA: Sauča (čistota)

Tento princip bývá vykládán jako vnější i vnitřní čistota. Souvisí také s úctou k sobě samému a vnitřní pravdivosti. Dlouhodobé popírání vlastních zásad nás totiž může dovést až k nechuti ze sebe samých. 

Rytmus slunečního dechu

Seznamte se s pránickými rytmy a jejich působením na naše tělo. Může trvat dlouho, než je zvládnete, když se zadaří, můžete být příjemně překvapeni...

Ranní předklony a záklony aneb jak protáhnout své tělo

Ranní protažení je základ kvalitního dne. Je třeba brát v potaz zatuhlost, která se po spánku objevuje. Pozorujeme-li přírodu, všímáme si, že zvířata se přirozeně protahují při každém probuzení nebo povstání z lehu či sedu, a tak se k ranní praxi vydejte i vy. 

Mírumilovný bojovník – cesta powerjógy

V každodenním životě v sobě hledáme sílu vstát a jít za svými cíly. Jsou dny, kdy máme pocit, že dál to už nejde a jsou dny, kdy energii a sílu můžeme rozdávat. Aby síla byla stále přítomná, respektivě bez velkých výkyvů, je vhodné mít v životě dobře dosažitelné pomocníky. Zajímáte-li se o jógu, může to být právě ona.

Květnové vydání časopisu JÓGA DNES s tématem JÓGA, LÁSKA A SEXUALITA 

Osvěžte svůj život a jógovou praxi, pronikněte do ní hlouběji a inspirujte se novým vydáním časopisu Jóga Dnes! 7. května na vás čeká exkluzivní obsah, který souvisí s nadcházejícím láskyplným májem.

Ájurvéda: sestra jógy!

Védské časy jsou dávné, datují se několik tisíc let nazpět. V té době existovalo na území dnešní Indie společenství lidí, které fascinovala otázka, jak funguje život, vědomí, hmota a člověk. Odpovědí je jóga, technologie pochopení struktury a funkce vesmíru a jeho základních principů. Pokud vám to zní poněkud vědecky, máte pravdu.

Dech, jako zdroj zdraví, energie i …”neukotvení”

Pro lidi, kteří s breathworkem nemají zkušenosti, lze tento pojem definovat jako metody a postupy, které používají různé rytmické, hluboké i relaxační dechové techniky k dosažení různých cílů, jako jsou: snížení stresu, zlepšení koncentrace, změna dechového rytmu, otevření potlačených emocí nebo na zvýšení tělesné vitality.

 

Kléše – příčiny lidského utrpení podle jógy

Jako lidé jsme dostali do vínku určitou nevědomost (avidja), a to přesto že současně vytváříme i absorbujeme znalostní bázi celých pokolení.