Hubnutí - slepá víra!

02. 04. 2013
Charakterizujícím znakem hubnoucích klientů "omlouvačů" je fráze „ já nemám čas“. Na čas svedou všechno, když se napřiklad výsledky nedostavují. Ono se ani nemohou dostavit, když si člověk neudělá č...
Charakterizujícím znakem hubnoucích klientů "omlouvačů" je fráze „ já nemám čas“. Na čas svedou všechno, když se napřiklad výsledky nedostavují. Ono se ani nemohou dostavit, když si člověk neudělá čas na realizaci kroků, které vedou k jeho cíli. Například, když chce někdo zhubnout, ale ve svém denním režimu nenajde ani minutu, aby se dobře najedl, na konzultaci nevyšetří čas, protože nestíhá, jídelníčky  nezapisuje, protože ho to obtěžuje a přijde mu to zbytečné. Potom je těžké radit. 
Klientka, která chce zhubnout, pracuje (jako každý jiný člověk), koupí si kurz (jako odpustek) a věří, že já za ní zhubnu? Co je to za slepou víru! Proč se člověk nezastaví, nesedne si a nezamyslí se nad tím, jak dlouho bude nespokojený s tím, co je? Dokud nepřidá sám ruku k dílu a rozumnými kroky nezačne řídit svůj život (i například s pomocí kouče), nesestoupí pomoc z nebe. Bude člověk čekat do doby, kdy se projeví nějaká nemoc? Když má žena pas přes 80 cm, tak ta pravděpodobnost toho, že se dostaví nějaké onemocnění, je velká. Je stále tak velká obtíž uvědomit si, že práce od rána do večera, o víkendu a po večerech, či nocích není způsob zdravého životního stylu? Možná si člověk koupí to, či ono (stačí-li si to užít), možná pojede vyčerpán na dovolenou, na které přirozeně onemocní, protože tělo si vezme pauzu a bude regenerovat, možná... možná... Zdraví, které se jednou poruší, se už pouze opravuje a skládá těžce dohromady. Vznikla tedy další překážka, se kterou se musí člověk ztotožnit a pracovat s ní. Jak dlouho člověk zůstane „hluchý“ ke svým přirozeným potřebám a nebude podléhat nárokům současné doby a společnosti?

Václav Krejčík Výživový poradce a life kouč Energy CLINIC www.energyclinic.cz


Jóga Dnes Konference
Mala Collective
Energy Studio jd
JógaMarket