Jóga pro teenagery: Trend, nebo výzva?

Rozhodně není pravidlem, že když se rodiče věnují józe, tak se jí automaticky budou věnovat i jejich potomci. Je ale pravdou, že se tato věková kategorie dětí začíná zapojovat a nachází v józe oblibu.

10 rad, jak začít s dětskou jógou

Praktikování jógy by dětem mělo přinášet především radost z pohybu. Děti se mohou nenásilnou a zábavnou formou naučit zacházet správně a ohleduplně se svým tělem i emocemi.

Jóga do škol… aneb jak nenápadně dětem jógu ukazovat

Asi se všichni, co máme rádi jógu, shodneme, že v ní vidíme spousty přínosů a kvitujeme, jak je skvělé, že ji máme! Mě osobně trochu mrzí, že se ke mně dostala později než v dětském věku, i když jako malá jsem pohybu měla dost. Samozřejmě dnes víme o józe o moc více než v době mého dětství, takže za mne - vše v pořádku, vše má svůj čas. A právě proto, že vsoučasné době víme více, svým dětem ji nabízím a ukazuji už od narození a vidím, jak je to skvělé, že ji znají – a to je nejdůležitější.

Veselá jóga - jóga pro děti

Cvičení jógy pomáhá dětem otevřít zcela nový pohled na pohyb, sport, na své prožitky. Jde totiž o nesoutěživý přístup. 

Jak relaxovat s dětmi v rámci jógy?

To je asi nejčastější otázka, kterou dostávám. A nejčastějším požadavkem rodičů, kteří mi přivedou děti na lekce dětské jógy, je: „Doufám, že mi to moje dítko ZKLIDNÍTE!“

Dospělácké lekce jógy, nebo dětská jóga?

Čím a proč se rozlišuje dětská jóga od dospělácké, nebo je dětská jóga vhodná pro každé dítě? 

Pro vaše děti ...videa již od 14.4. 2015

JOGAVIRTUAL.CZ připravil nový seriál s videosekvencemi cvičení jógy pro děti s Romanou Kláštereckou z brněnského Happyoga studia od 14.4.