BLESKOVĚ
Jóga pro děti 12. 04. 2015 PDF Tisk

Pro vaše děti ...videa již od 14.4. 2015

JOGAVIRTUAL.CZ připravil nový seriál s videosekvencemi cvičení jógy pro děti s Romanou Kláštereckou z brněnského Happyoga studia od 14.4.

Pro vaše děti ...videa již od 14.4. 2015

Na základě častých žádostí čtenářů JOGAVIRTUAL.CZ připravil nový seriál s videosekvencemi cvičení jógy pro děti s Romanou Kláštereckou z brněnského Happyoga studia. Cvičení v délce 10–15 minut pracují s dětskou přirozeností a hravostí, spontánností a radostí.

O odborné znalosti ze světa dětské jógy se s vámi Romana Klášterecká (Česká asociace dětské jógy Hanky Luhanové a Power Yoga Akademie - Pavel Hájek) podělí v novém seriálu, který na www.jogavirtual.cz startuje od 14.4. 2015.

 

1. Sekvence (14.4.2015)

Dýchání, pes, hora, strom, strom s kamarádem, kočka, relaxace.

Pomůcky: míčky.

Cvičení aktivuje svaly podél páteře, posiluje svaly trupu a působí na správné držení těla. Hora, strom zlepšuje schopnost koncentrace, nacvičují rovnováhu.

 

2. Sekvence (30.4. 2015)

Dýchání, most, kytka, cvičení ve dvojicích: dřepy, loďka, leknín, relaxace

Pomůcky: papírové parníčky (dech), šátky. 

Cvičení posiluje a zpevňuje svaly celého těla, především břišní, zádové a hrudní svaly. Rozvíjí smysl pro rovnováhu. Cvičení ve dvojicích rozvíjí smysl pro zodpovědnost, kamarádství.

 

3. Sekvence (21.5.2015)

Dýchání, kobra, zajíc, žába, čáp, chůze, relaxace

Pomůcky: šňůrka, kamínky, malé molitanové kuličky.

Cvičení posiluje svaly dolních končetin a zad, zvyšuje pružnost páteře, aktivuje krevní oběh, zvyšuje dechovou frekvenci. Cvičení chůze na šňůrce, kamíncích, sběr kuliček: masíruje chodidla, preventivně působí proti plochým nohám. Syčivý výdech mezi zuby (kobra) – příznivě působí na nervový systém.

 

Videosekvencemi provádí Romana Klášterecká, Happyoga.cz Brno, kde byly i tři díly jógy pro děti natočeny. 

  • autor: Romana Klášterecká
  • www.happyoga.cz
  • zdroj fotky: Michaela Mrázková 
  • Česká asociace dětské jógy - www.cadj.cz
  • Power Yoga Akademie - www.poweryoga.cz 

Objednat předplatné