BLESKOVĚ

Kafe a zen

Něco tam chrastí… to není rumbakouleBrácha, sypej dál. Pokračuji v sypání malým otvorem, který můj bratr vyvrtal vrtačkou, a pozoruji, jak se vykopaný důlek postupně zaplňuje světle šedým popelem. Čekali jsme na tu chvíli rok a půl. Nebyl na vině covid. Bylo jen potřeba udělat mnoho kroků, než jsme se mohli všichni sejít pod tisem, v nejzastrčenějším rohu zahrady.

Instantní káva karma

Znáte to, nebo možná ještě ne. podle pravdivé události…Marie Meery žijící v Indii a my vám dnes přinášíme první díl jejího blogu: Indie - femme fatale. 

Od rozbíjení talířů k józe

„Musíš a nesmíš“, to byla dlouhé roky moje nejnenáviděnější slova, která na mě jakožto ryzího Berana s ascendentem v Beranu působila jako červený hadr na býka. Bohužel jsem vyrůstal v době, kdy se na nějaké vysvětlování a debaty s rodiči příliš nehrálo, a ta dvě slova jsem tak slýchal poměrně často. Vyvolávala ve mně vzdor, v dětském věku by se možná i dalo říct roztomilý. Nafouknuté tvářičky a ruce zkřížené na znamení, že tohle teda dělat nebudu.

Blog Žijte jógu: Chci změnu?

Chcete-li začít změnu, vytvořit nové zvyky a rituály, tak je třeba na to jít chytře. Období podzimu pomáhá v tom, usadit se a na pravidelnosti a systematičnosti pracovat. Co to ale znamená? 

 

Za sebeláskou na kraj světa

S termínem sebeláska jsem se setkal poprvé na lekci anusara jógy v americkém Coloradu. Pamatuji si to vcelku přesně, byla to první a poslední lekce anusara, kterou jsem kdy absolvoval. Psal se listopad roku 1999, ano, čtete správně, do přelomového milénia zbývalo jen pár měsíců.

Moje sádhana nedokonalosti

Dhyanyogi Madhusudandas, kterého považuji za svého vůbec prvního učitele jógy, prý říkával západním studentům, jednoduchou věc: „Máš tělo. Máš ego. Dokud budeš mít tělo, budeš mít i ego. Není žádoucí se ho chtít zbavit.“ Dnes a denně hledám cestu, jak přijímat různé části sebe sama. Troufám si říct, že to děláme všichni...

Co má jóga společného s horami, mořem, s přírodou

Trend cestování je již několik let na vzestupu a nic na tom nezměnila ani covidová pandemie, která lidem na čas zavřela brány ke svobodě dostávat se z jednoho konce světa na druhý. Omezeni na svobodě vnější jsme však možná znovu objevili pravou podstatu svobody vnitřní, jejíž otisk se ukrývá v nespoutanosti a nekonečnu přírody. V tom, co spojuje nejen jógu s přírodou, ale i s námi, s naším nitrem.

Jógový master training - posuňte se dál

Časopis JÓGA DNES by Vás rád pozval na specializovaný seminář jógy, který se uskuteční v Praze 24.-27.8.2023. Seminář je určený pro všechny, kteří již jógu cvičí nebo jsou jógovými instruktory.

Síla slov, aneb téma vaší lekce

Jak správně zařadit téma do lekce? Jaká témata zvolit a kde je hledat? A kde hledat nápady?

Smyslů plné jógové léto: Prozkoumejte svou vnitřní rovnováhu a sílu

Letní období přináší radost z přírody, sluneční paprsky a osvěžující vánek. Je to ideální čas na relaxaci, obnovu energie a spojení se svým vnitřním já. A co by mohlo být lepšího než strávit toto léto v souladu s tělem, myslí a duší prostřednictvím jógové praxe?