Cestování 09. 06. 2022 PDF Tisk

Proč vyrazit na jógový retreat?

Léto, slunce, voda, hory a dovolená k sobě neodmyslitelně patří. Jógové retreaty to všechno obohacují o další benefit a tím je cvičení jógy. Jógová dovolená se může stát tím pravým odpočinkem a vytržením z každodenního shonu. Právě tím, co nejvíc potřebujete.

Proč vyrazit na jógový retreat?

Protože spojují příjemné s užitečným, stoupá jógovým retreatům, neboli dovoleným, v posledních letech popularita. Můžete navštívit bezpočet zemí, jejichž exotiku a atmosféru umocní jógová praxe vedená lektory, kteří si kladou za úkol zasloužit se o to, abyste si odnesli pokud možno co nejintenzivnější zážitky.

Dovolená s něčím navíc

O ideální dovolené má každý jinou představu. Dovolená s jógou dá každému přesně to, co potřebuje podobně jako jóga. Můžete vyrazit sami, s partnerem, kamarádkou či kamarádem nebo s někým z rodiny. V případě, že budete chtít, zapadnete do party lidí se stejným zájmem, podobnou náturou a podobně nastavenými hodnotami. Protože právě uznávání určitých hodnot je něčím, co všechny, kteří propadli józe, spojuje jde o hodnoty jako jsou upřímnost, otevřenost, volnost, svoboda a dobrá vůle, život v pravdě a lásce.

Nové vztahy nebo oprášení těch starých

Pokud tomu budete naklonění, budete se moci seznámit s lidmi podobného založení a dost možná navážete vztahy, které vydrží léta, nebo třeba i celý život. Pokud chcete prohloubit vztah sama se sebou nebo utužovat vztahy s partnerem, kterého s sebou vezmete (nebo který s sebou vezme vás), nemusíte se přemáhat a navazovat kontakty, je jen na vás, na co a na koho svou pozornost během jógového retreatu zaměříte. Důležité je vědět, že máte možnost volby. A její uskutečnění, její realizace, je jen na vás.

Jak retreat probíhá

Na počátku bylo řečeno, že ideální dovolenou si každý představuje jinak. Právě na vás totiž je, abyste si ji co nejvíce užili. Jógová dovolená vaše preference nikterak nenaruší ani neomezí, přidává jen něco navíc a tím něčím je pravidelná praxe jógy pod vedením zkušených odborníků, kteří jsou připraveni vydat ze sebe maximum a předat vám to nejlepší. Pravidelná praxe pomáhá budovat režim, oblažuje tělo i mysl, ale není zavazující se jí účastnit. Pokud cítíte, že potřebujete odpočívat a zpracovávat, co ve vás jóga otevírá, lekce se zúčastnit nemusíte a můžete den trávit po svém.

Kam se můžete podívat

Na webových stránkách Jóga Dnes v KALENDÁŘI AKCÍ najdete přehledný popis retreatů plánovaných na roky 2022-2023. Navštívit můžete země jako jsou Řecko, Island, Sardinie, Indie, Kostarika, Toskánsko, Lefkada, New York nebo Japonsko. Na webu zijtejogu najdete spoustu dalších informací o józe, které vám pomohou rozhodnout se, proč byste měli dovolené s jógou dát šanci. Otevře se vám svět, o němž jste možná ani netušili, že existuje. O němž jste možná nevěděli, že dlí uvnitř vás.

  • autorka: Kateřina Hájková
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné