Zhubnout 5 kilogramů? Klidně hned teď!

23. 01. 2014


Mnoho lidí řeší neustále dokola hubnutí. Většinou ze sedačky v obýváku při sledování svého oblíbeného pořadu. Chtěli byste shodit pět kilogramů během dvou vteřin? Kdo by nechtěl! To by se rovnalo zázraku. Pravé tajemství není v dietě nebo zázračné pilulce. Všechno je skryté v dokonalém držení těla.

Zatím co čtete tyto řádky, stáhněte ramena dozadu, nekřižte nohy, vytáhněte a otevřete hrudník a nehrbte záda. Nádhera! Nejste najednou hubenější? Vypadáte skvěle! Lidé, kteří chodí vzpřímení a vysocí a ne shrbení jsou zdravější. Správné držení těla snižuje problémy s klouby a páteří a umožňuje snadnější dýchání. Zkuste se nadechnout se zakulacenými zády a rameny spadlými pomalu až na stůl. Moc to nejde, že? Ale když vyrovnáte páteř, jde to samo.
Musíte si vytvořit silné a vyvážené svaly. Jedině ty dokáží udržet správný postoj.

Nabízím vám následující strategii:

Odraz v zrcadle je dostatečně nemilosrdný, aby vás postavil do latě. Postavte se tedy před zrcadlo, chodidla na šíři boků a zavřete oči. Několik vteřin pochodujte na místě. Otevřete oči a zkontrolujte si ramena. Padají dopředu nebo jsou snad zakulacená? A co uši? Jsou v jedné rovině nebo vám hlava tíhne k jedné straně? Máte kyčle v jedné rovině? Pokud nejste dokonale srovnaní, nezoufejte. Vaše tělo je flexibilní a vše se dá napravit. Musíte jen chtít a nečekat, že vám z ležení na gauči naskočí na břiše vyrýsované buchty. Bez práce tam budete mít leda pekáč buchet. Ale dnem vzhůru.


Procvičovat, procvičovat, procvičovat. Vždycky není zrovna jednoduché vyvarovat se nesprávného držení těla, ale procvičováním můžete dosáhnout dokonalosti. Překvapte sami sebe. Představte si, že jste generál, který obhlíží své vojsko. Nikdy není jisté, jestli generál udělí volno na víkend nebo úklid latrín. Proto buďte v pozoru! Seďte narovnaní, vysocí, páteř vytaženou, ramena uvolněná, bříško vtažené dovnitř, chodidla na zemi před sebou. Celé tělo by mělo být stále vyrovnané.


Pozor! Váš počítač není magnet! Když sedíte u počítače, pravděpodobně máte tendenci naklánět hlavu dopředu směrem k monitoru. Víte že vaše hlava i s očními bulvami váží přibližně osm kilo? Měla by jednoznačně sedět na ramenou a ne se předklánět. Imaginární rada pro vás. Představte si, že máte k hlavě připoután balónek naplněný heliem, který ji neustále vytahuje vzhůru. Je to trochu směšná představa, ale třeba vás dokáže i pobavit.


Dejte si pauzu. Dbejte na to, abyste v pravidelných intervalech vstali a protáhli si tělo. Projděte se, uvolněte se. Samozřejmě ne příliš. Jste v práci. Můžete se protáhnout na židli. Stačí pár úklonů do stran, podívat se s rovnými zády za pravým a za levým ramenem. Zůstávat dlouho v jedné pozici je pro tělo velice namáhavé. Navíc by vás dlouhé vysedávání bez pohybu zaručeně dovedlo ke špatným návykům držení těla. Vězte, že ani váš šéf se nechce koukat na hroudu hmoty rozpláclou u počítače. Klidně se ho zeptejte! Nebo raději ne.


Pozor na křížení! Vyvarujte se křížení nohou. Pokud je opravdu „musíte“ mít překřížené, pak je alespoň pravidelně střídejte. Zrovna tak se vyvarujte stání na jedné noze. Pokud si na tento špatný postoj zvyknete, může to vést až k vychýlení pánve. Vážně chcete mít takové problémy se sháněním kalhot na váš vyhřezlý bok? A navíc vězte, že pohled zezadu, který je vám samotným odepřen, je o dost děsivější než zepředu.


Choďte královsky. Velice důležité je správné držení těla při pohybu. Držte své tělo rovné a dlouhé, bradu nahoře a zastrčenou dovnitř, rovná záda, mírně podsazenou pánev. Není to křečovité. Naopak. Ladné a plynulé. Vzpomeňte si na vánoční večírek. Na čas přibližně kolem půlnoci. Všechno se tak hezky vlnilo a pohupovalo. Pohybujte se pohodlně a jednoduše. Pamatujte Vaše Veličenstvo! Na hlavě máte korunu. Nenechte ji spadnout! Kdo si neumíte představit sami sebe s korunou na hlavě, můžete použít knížku, kbelík s vodou nebo třeba misku s jídlem, které jste připravili pro vašeho zvířecího miláčka. Pokud ustojíte jeho hladový atak, jste opravdu stabilní a vyrovnaní.

Tyto řádky se vám možná zdají až směšně jednoduché, ale přiznejte sami sobě, jestli jste ve všem, co jste právě přečetli opravdu důslední. V jednoduchosti je nejen krása!
Přeji vám krásné chvíle s krásně narovnaným tělem!

 

Znáte z arhivu Get in Balance

Autor: Jakub Šamberger

www.energystudio.cz

 

zdroj fotky: Samphotostock.cz

 


Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket