Než začnete cvičit 02. 01. 2015 PDF Tisk

Začínáte s jógou?

Když si člověk uvědomí, že pro sebe může začít něco dělat a jako pomocníka zvolí jógu, začíná se otevírat cesta k vitalitě a kondici. Jóga má mnoho podob, které se liší přívlastkem, které se ke slovu využívají.

Začínáte s jógou?

Když si člověk uvědomí, že pro sebe může začít něco dělat a jako pomocníka zvolí jógu, začíná se otevírat cesta k vitalitě a kondici. Jóga má mnoho podob, které se liší přívlastkem, které se ke slovu využívají. Jedná se jen o schopnost rozlišování, a tak když v názvu uvidíte slow power, jedná se o jógu, která je charakteristická svou plynulostí, sílu a rozvojem pružnosti těla i mysli. Powerjóga je vhodná pro všechny, kteří chtějí cvičit, cítit se dobře a uvolnit napětí v hlavě. Prostě pro ty, kteří si chtějí aktivně odpočinout a objevit v sobě svou sílu pro každý den. Powerjóga praktikuje základních 64 pozic, které spojuje do sekvencí. Ty se opakují v rámci lekce a adaptují se dle schopností a dovedností návštěvníků lekce. Powerjógu může cvičit každý, protože instruktor powerjógy umí vést klienty dle zásad správného jógového pohybu a vždy s přihlédnutím ke kondici a zdravotnímu stavu. Pokud chcete začít cvičit powerjógu, je ten správný čas. V lednu totiž začínají nové kurzy powerjógy v jógových Energy Studiích na Praze 1 a Praze 2 s týmem profesionálních instruktorů, kteří jsou školeni v rámci Power Yoga Akademie, akreditovaným vzdělávacím zařízením MŠMT.

V Energy Studiích naleznete pro cvičení jógy, powerjógy a jógové terapie všechny potřebné pomůcky, které během lekce můžete využít. Sály na jógu jsou plně vybavené a interiér obou studií vybízí k zastavení se a relaxaci. Komfortní šatny jsou pro ženy naprosto uzpůsobeny – od odličovacích tamponů, vody, krémů na ruce až po velká zrcadla, aby před odchodem ženy (i muži) vyladili i krásu, která je vidět. Jóga, ale především buduje krásu zevnitř… ladí. Učí tělo ekonomicky pracovat a zefektivňuje procesy probíhající uvnitř. Svým dosahem je powerjóga velice prospěšná pro uvolnění napětí, které často člověk nese s sebou z práce, nebo rodiny. A tak při pravidelném praktikování jógy člověk přeladí svou mysl na pohodu a veselost, což jsou výborní společníci každého dne. 

Pokud začínáte s jógou a máte například nějaká zdravotní omezení, je vhodné svého instruktora před začátkem lekce informovat, aby vám dokázal poradit, co dělat, čemu se vyhnout a společně jste našli způsob cvičení jógy. Pokud nejsou vaše klouby v kondici, nebo páteř a záda jsou ve stavu unavení, či nepohody, je vhodné zvolit regenerační způsob praktikování – jógovou terapii. Jedná se o jógu určenou pro obnovení schopností těla a rekondici, když tělo něco bolí. Nejedná se však o náhradu lékařské péče, ale o péči po lékařském doporučení. V základních vývojových pozicích, jógových ásanách se učíte správně používat své tělo, ovládat jeho střed a kvalitně dýchat. Dech je základ nejenom vitální síly, ale i stabilizace těla a tak společně dohromady regeneruje a utváří největší sílu, kterou jógou probouzíme v těle i mysli – energii.

Pokud jste se rozhodli začít se cvičením jógy, powerjógy nebo jógové terapie, Energy Studia nabízejí místo pro vaše cvičení jógy bez omezení. V pohodě, klidu a s plným vědomím tak můžete vstoupit do těchto dvou jógových studií v Praze a naučit se kvalitně cvičit jógu, dýchat, soustředit se a třeba tyto poznatky z praxe přenést i domů a cvičit si i tam. 

  • autor: Václav Krejčík
  • www.energystudio.cz
  • zdroj fotky: Samphotostock.cz 

Objednat předplatné