Úplněk je za rohem

24. 04. 2013


Na jarní očistu není ještě pozdě. S blížícím se úplňkem 25.4. zkuste jarní očistu, po které se vám uleví a budete cítit příliv energie. (Pokud jste nemocní, konzultujte svůj stav s lékařem). Naplánujt...
Na jarní očistu není ještě pozdě. S blížícím se úplňkem 25.4. zkuste jarní očistu, po které se vám uleví a budete cítit příliv energie. (Pokud jste nemocní, konzultujte svůj stav s lékařem). Naplánujte si ji na den úplňku a další 2 dny potom, abyste využili silně měnící se energii pro příliv nové energie. Cílem detoxikace je odstranit odumřelé buňky a současně toxiny z těla. Posílíte a omladíte organismus, podpoříte imunitu, pomůžete si přenastavit chutě a zbavíte se únavy. Stačí jen tak málo pro dobrý pocit. 
Základní očista, která vám zároveň zajistí dostatečný přísun energie, je v příjmu bílé rýže. Jezte pouze rýži a popíjejte čístou vodu a bylinné čaje, ideálně kopřivový. Tuto očistu můžete začít i při pracovním vytížení, protože „nestrádáte“ hladem a očista se neprojevuje například silnou bolestí hlavy. 
První výhonky kopřiv a čerstvé listy pampelišky jsou pro jarní očistu ideální. Působí močopudně a pročisťují játra a ledviny. Obsahují velké množství vitamínu C, A a vitamínů skupiny B. Jejich protizánětlivý účinek se v jarním období hodí. Ve všem zeleném je nyní hodně jarní energie, která podporuje očistu a růst. Můžete si dělat čaje, nebo přidávat tyto listy do salátů. 
Zkuste jít na trh a nakupte vše, co je zelené. Špenát, česnek, čekanka (vhodná pro detoxikaci a očistu jater), zelený hrášek, hlávkový salát, cuketa, kedlubna, zelená jablka, hrušky, lusky, různé druhy salátů a bylinek, dále jarní plody jako ředkvičky a okurky. 
Václav Krejčík výživový poradce a life kouče Energy CLINIC www.vaclavkrejcik.cz

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket