Power jóga 28. 02. 2012 PDF Tisk

Powerjóga pro dobrou kondici.

Powerjóga je vhodná a na provedení snadná pro všechny, kteří chtějí udělat něco pro svou postavu, potřebují si vyčistit hlavu od zbytečností, zlepšit náladu, naučit se správně dýchat, podpořit imunitu...
Powerjóga pro dobrou kondici.
Powerjóga je vhodná a na provedení snadná pro všechny, kteří chtějí udělat něco pro svou postavu, potřebují si vyčistit hlavu od zbytečností, zlepšit náladu, naučit se správně dýchat, podpořit imunitu a fungování celého těla. Powerjóga, svou dynamikou opakování ásan (pozic) v rytmu dechu, podporuje metabolismus a zlepšuje fyzickou i psychickou kondici. Pravidelným cvičením, zhruba 2x týdně, ucítíte uvolnění v cyklickém myšlení, zbavíte se napětí a uvidíte, jak se vaše tělo  stává foremnější a také uvolněnější. To stojí za příjemnou námahu, ne? Vyzkoušejte powerjógu, která vás dobije energií, rozjasní vaši mysl a naučí vás nahlížet na všednosti každého dne z povzdálí, protože to podstatné objevíte uvnitř sebe sama. 
Jednoduchý koncept powerjógy je založený na jemném a plynulém cvičení pozic za sebou v rytmu dechu. Základní pozice se vkládají do pozdravu slunci a v tomto „koloběhu života“ jsou rozvíjeny blízkými pozicemi. Stále se drží pozrav slunci a to zvyšuje prohářátí i dynamiku cvičení. Dynamika je postupě proměněna a kompenzována výdrží, klidem a vnitřním obrácením pozornosti k dechu. V pokročilejších variantách je protažení vykompenzováno vzpory, skoky a silovými balančními pozicemi.  
Cvičením powerjógy nebudete znásilňování k nepochopitelným technikám. Nebudete muset odříkávat, nebo zpívat verše, ale pocítíte, že spojení těla a mysli je velice účinné. Pokud vás bude poslouchat tělo, dokážete ovlivnit i mysl. Pokud naučíte poslušnosti mysl, uvolníte celé tělo. Zůstanete v reálném světě a najdete nového přítele, powerjógu, který vás bude provázet na každodenní cestě. Můžete pracovat naplno, můžete mít dům a auto, nemusíte nikomu lhát, když třeba máte rádi hmotné věci. Prostě půjdete společně cestou tréninku a zvelebování těla, mysli i duše.  Ať vás powerjóga těší. 
Václav Krejčík    zdroj foto: samphotostock.cz  Objednat předplatné