Powerjóga pro dobrou kondici.

28. 02. 2012


Powerjóga je vhodná a na provedení snadná pro všechny, kteří chtějí udělat něco pro svou postavu, potřebují si vyčistit hlavu od zbytečností, zlepšit náladu, naučit se správně dýchat, podpořit imunitu...
Powerjóga je vhodná a na provedení snadná pro všechny, kteří chtějí udělat něco pro svou postavu, potřebují si vyčistit hlavu od zbytečností, zlepšit náladu, naučit se správně dýchat, podpořit imunitu a fungování celého těla. Powerjóga, svou dynamikou opakování ásan (pozic) v rytmu dechu, podporuje metabolismus a zlepšuje fyzickou i psychickou kondici. Pravidelným cvičením, zhruba 2x týdně, ucítíte uvolnění v cyklickém myšlení, zbavíte se napětí a uvidíte, jak se vaše tělo  stává foremnější a také uvolněnější. To stojí za příjemnou námahu, ne? Vyzkoušejte powerjógu, která vás dobije energií, rozjasní vaši mysl a naučí vás nahlížet na všednosti každého dne z povzdálí, protože to podstatné objevíte uvnitř sebe sama. 
Jednoduchý koncept powerjógy je založený na jemném a plynulém cvičení pozic za sebou v rytmu dechu. Základní pozice se vkládají do pozdravu slunci a v tomto „koloběhu života“ jsou rozvíjeny blízkými pozicemi. Stále se drží pozrav slunci a to zvyšuje prohářátí i dynamiku cvičení. Dynamika je postupě proměněna a kompenzována výdrží, klidem a vnitřním obrácením pozornosti k dechu. V pokročilejších variantách je protažení vykompenzováno vzpory, skoky a silovými balančními pozicemi.  
Cvičením powerjógy nebudete znásilňování k nepochopitelným technikám. Nebudete muset odříkávat, nebo zpívat verše, ale pocítíte, že spojení těla a mysli je velice účinné. Pokud vás bude poslouchat tělo, dokážete ovlivnit i mysl. Pokud naučíte poslušnosti mysl, uvolníte celé tělo. Zůstanete v reálném světě a najdete nového přítele, powerjógu, který vás bude provázet na každodenní cestě. Můžete pracovat naplno, můžete mít dům a auto, nemusíte nikomu lhát, když třeba máte rádi hmotné věci. Prostě půjdete společně cestou tréninku a zvelebování těla, mysli i duše.  Ať vás powerjóga těší. 
Václav Krejčík    zdroj foto: samphotostock.cz  
Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket