Dancejóga®

26. 11. 2013


Prostor... Energie... Dech... V něm se vznáší melodie. Zbývá jen udělat pohyb. Taneční pohyb vlastním tělem se zastavením v dokonalých pozicích.

Prostor... Energie... Dech... V něm se vznáší melodie. Zbývá jen udělat pohyb. Taneční pohyb vlastním tělem se zastavením v dokonalých pozicích. Nesvazují ho žádné strachy a obavy, které nás každý den bombardují. Nepotřebujeme k němu vůbec nic, jen chuť tančit a vyjádřit sebe sama.

Dancejóga nám dává možnost harmonického rozvoje ženské energie, pocitu být sama sebou. Je o hledání vlastních limitů v jógových ásanách, o souznění s melodií a umění tvořivosti v taneční choreografii.

Dancejóga je cesta, jak porozumět vlastnímu tělu, nitru i nutnosti se na chvíli zastavit.

Proto neváhejte a přijďte objevit tajemství ladného pohybu ve spojení s jógovými ásanami a krásnou melodií. Prostřednictvím dancejógy zastavíme tok času a zároveň nechme proudit svou radost, vášeň a energii...

Dancejóga žádnou přesnou definici nemá. Každá lekce může být úplně jiná. Záleží jen na instruktorovi, na jeho představivosti, na hudbě, kterou si vybere, na prostředí, ve kterém lekce probíhá, na jeho vlastním pohybovém slovníku...

Velmi zjednodušeně řečeno dancejóga spojuje jógové pozice a jednoduché taneční prvky vycházející z klasického baletu a moderního tance. Klasická jóga je tak obohacena o různé vlny tělem, ladnosti jednotlivých přechodů, o pohyb do prostoru a především souznění s hudbou.

Lekce začíná rozcvičením, zaměřeným na pomalé rozehřátí celého těla v základních pozicích. Navazují sestavy, které již spojují jógové ásany, taneční prvky a kroky, a dále sestavy na podložce pro protažení celého těla a posílení hlubokého stabilizačního systému. Celá lekce končí krátkou taneční choreografií, ve které se objevují prvky z celé lekce.

Dancejóga tedy není jen tanečním stylem, ale i pohybovým tréninkem. Díky balančním pozicím podporuje práci hlubokých svalů, přispívá ke správnému držení těla. Dále zvyšuje koordinaci, flexibilitu, ladnost a pružnost celého těla. Rozhodně není zaměřená na dokonalou techniku provedení tanečních prvků. Důležité je zvládnutí jógových ásan, radost z pohybu a především uvolnění mysli od běžných denních starostí.

Lekce dancejógy určitě nejsou určeny jen výborným jogínům nebo budoucím profesionálním tanečníkům, ale každému z nás, kdo se rád věnuje svému tělu, poslouchá příjemnou hudbu, učí se něčemu novému.

 

Pavla Rožumberská

www.dancejoga.cz

 


Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket