Melodie a léčivá vibrace křišťálových mís 

26. 12. 2015


„Jedním z důvodů, proč zvukové vibrace léčí tělo na fyzické úrovni, je to, že nás nejprve hluboce transformují na emocionální a duchovní úrovni.“ Dr. Mitchell Gaynor

Moje osobní zkušenost a rozhovor s AwaHoshi Kavan

Během své cesty na Bali jsem se seznámila s AwaHoshi Kavan, s jogínkou, která léčí lidi prostřednictvím zvuku křišťálu. Později jsem také zjistila, že má české kořeny.

Hned poté, co jsme se poprvé setkaly, jsem zatoužila po soukromé terapii s ní. Tušila jsem, že to bude neskutečný zážitek… a tento pocit se později potvrdil. 

AwaHoshi žije na Bali v Ubudu, ale také hodně cestuje po celém světě, pomáhá lidem, léčí je a šíří radost ze zvuku křišťálových mís. Je to úžasná dáma, krásná duše a bohyně zvuku křišťálu. Její energie a šarm vás ihned pohltí. Je také velmi pragmatická, s velkou dávkou empatie a přečte si vás jako otevřenou knihu. V momentě ví vše o vašem životě, aniž byste jí řekli jediné slovo. 

Ale jaké je vlastně kouzlo jejích zpívajících mís? Jsou to nástroje, zhotovené z 99% čistého křišťálu a mají velmi zvláštní zvukovou vibraci s dlouhým dozvukem a silným tónem. Používají se k meditaci, relaxaci, terapii a očistě čaker. Čisté tóny mís vytvářejí zvukové vibrace, které rezonují s jednotlivými čakrami, a uvádějí je tak do rovnováhy či navozují pocit štěstí a uvědomění.

Věděli jste, že lidské tělo funguje jako hudební nástroj? A jako nástroj může být rozladěné, což se projeví stresem, nemocemi a tím, že jednotlivé úrovně těla – mentální, emoční, fyzická a duchovní, jsou v nerovnováze a ocitají se ve stavu chaosu. Zvuk křišťálových mís nás prostřednictvím vibrací a tónů bere na úžasnou cestu introspekce a pomáhá v léčení a nalezení opětovné rovnováhy. 
 
Ale pojďme se nyní vrátit k mé soukromé terapii s AwaHoshi.

Velmi jsem se na tento moment těšila, ale zároveň jsem nevěděla, co mám očekávat. AwaHoshi mě pozvala do svého bytu v centru Ubudu obklopeného zelení, stromy a zralými plody manga. Energie tohoto místa byla neskutečně osvěžující. Umístila své mísy na terase a vytvořila prostor, kam jsem si mohla pohodlně lehnout a relaxovat. Bílé a barevné křišťálové mísy různých velikostí vypadaly úžasně čistě a jednoduše. Sama jejich přítomnost byla magická. Čekaly však na svoji Bohyni a na to, až je rozezvučí. 

Naše setkání začalo povídáním o životě a mým výběrem tří karet s různými poselstvími. Víme, že karty nelžou, takže ty mé byly naprosto jasné: „cesta, záměr a inspirace“. Já sama bych lépe nevystihla důvod, proč jsem se už podruhé v loňském roce rozhodla navštívit Bali. Poté jsme si začaly povídat a AwaHoshi přesně odhalila a vyzdvihla „témata“, která jsou velmi důležitá pro mě osobně a pro můj budoucí život. V ten moment jsem si uvědomila, jak je důležité si tyto priority jasně pojmenovat a neustále si je připomínat, abychom se neodkláněli ze své životní cesty a nezapomínali na svůj záměr. 

Poté přišel čas na šavásanu. Lehla jsem si hlavou směrem ke křišťálovým mísám a AwaHoshi začala hrát. Léčivé zvuky mís zaplnily celý prostor a já jsem se cítila jako ve snu, jako když moje duše opouští tělo a jde do míst, kde je šťastná, celistvá a cítí se být doma a sama sebou. Čisté tóny povstávaly z ničeho, vytvářely nebeské vibrace a přinášely harmonii mé duši a mému tělu.  

40 minut uběhlo velmi rychle, ale na druhé straně se zdálo, že trvaly celou věčnost. Po chvíli ticha nastal čas vrátit se zpět, s čímž mě AwaHoshi pomohla zpěvem krásné mantry, která zároveň byla i požehnáním. Jako dárek jsem obdržela svoji osobní mantru, kterou mám pravidelně používat a musím být velmi disciplinovaná. Tradice používání manter spočívá v tom, že je opakujeme nejméně desettisíckrát. Mantry vytvářejí vibrace v nás samotných, mění naše vibrační pole, a tím způsobují změny v našem životě.

Po hraní na křišťálové mísy jsem už jasně věděla, že AwaHoshi je výjimečná osobnost. V její přítomnosti jsem cítila celý vesmír a věčnost našeho života. Navíc jsem měla touhu se o ní dozvědět něco víc a tuto zkušenost zprostředkovat i vám, a proto jsem se zeptala…

 

AwaHoshi, kdo jsi?

Jsem žena milující přírodu, která mluví se stromy a ptáky a učí se z vysokofrekvenčních zvuků hmyzu. Narodila jsem se v Nebrasce v USA ve velmi konzervativní a patriarchální rodině českých přistěhovalců. Bylo to kruté prostředí, ve kterém např. můj bratr střílel domácí zvířata a měl z toho potěšení. Na vysoké škole jsem studovala obor patologie řeči a zaměřovala se na pomoc dětským pacientům. Později jsem odjela pracovat pro nevládní organizaci, jejímž cílem byla podpora míru a globální spolupráce na celém světě prostřednictvím vzdělávání. V mých 36 letech mě vesmír odvedl pryč z USA a umožnil mně žít v úplně jiných kulturách, kde ani angličtina nebyla dorozumívacím jazykem. Strávila jsem nějaký čas na sopečných ostrovech Mikronésie, Indonésie a Sicílie. Na ostrově Saipan v Mikronésii pak probíhalo moje pětileté zasvěcení do šamanského léčitelství. 

Vždy jsem se cítila jako velmi jemný, ale radikální reformátor, který ovlivňuje lidi v oblastech, jako je umění, spirituální praxe či léčení disfunkčních systémů a nemocí. V dnešním světě se nemoci staly velmi výdělečným průmyslem. Proto jsem se v roce 1989 začala zabývat studiem léčení zvukovými vibracemi a rostlinnou stravou. Já sama jsem už 43 let vegan. V mých 21 letech mně trvalo asi 10 měsíců, než jsem z jídelníčku úplně odstranila veškeré živočišné produkty. Nyní jsem přesvědčená, že rostlinná strava je jediný způsob, jak žít zdravě tady a teď.

Strávila jsem mnoho času na cestách po celém světě se svojí sadou křišťálových mís a učením filosofie, která se zaměřuje na vyladění našich vibrací. Tento přístup zvrátil hodně nemocí a pomohl k úplnému uzdravení spousty lidí. Jsem přesvědčena o tom, že fungující vzorec pro zdravý a spokojený život je jóga, meditace, umění, zvuk křišťálu, biopotraviny a rostlinná strava a péče o sebe. Toto všechno přináší harmonii a lásku do všech oblastí života a pomáhá zároveň i naší planetě.

V co věříš a co tě přivedlo ke zpívajícím křišťálovým mísám? 

Věřím v mnoho věcí… v cestování časem, současnou karmu a v tu, kterou si přinášíme z minulých životů, v Atlantidu a Lemurii, v indigové a křišťálové děti, v léčivou sílu kamenů, v úžasné transformační vlastnosti křišťálu, v digitální komunikaci a také ve skvělé možnosti dnešního cestování po celém světě. 

Na Mikronéských ostrovech jsem pracovala s dětmi, které nebyly schopné naučit se jazyk potřebný pro běžnou komunikaci. Připravila jsem instruktážní video, na základě kterého společnost IBM vytvořila vzdělávací program pro děti s názvem „Čtením k řeči“. Celý tento program byl oceněn grantem a dostal se do místního národního vzdělávacího systému ostrova. V letadle, při letu na jeden z těchto tréninků, jsem se seznámila s lékařem, který mně vyprávěl o tom, že se zúčastnil fantastického koncertu křišťálových mís v Boulderu, v Coloradu. Tato několikahodinová konverzace mě velmi inspirovala a já jsem poté začala hrát na křišťálové mísy. To byl můj začátek…

A co já mohu říci na závěr?

Čas s AwaHoshi byl posvátný. Byl to magický zážitek, tak důležitý pro můj osobní rozvoj a růst. Cítím obrovské požehnání, že jsme se setkaly na naší životní cestě. A zároveň doufám, že budeme mít možnost AwaHoshi přivítat v létě v Praze a vyzkoušet si její léčení zvukem a vibracemi křišťálových mís přímo tady u nás. 

  • autor: Radka Pekelská
  • zdroj fotek: Radka Pekelská 

 

AwaHoshi P1110491
Image
IMG_0614.JPG
P1160592.JPG

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket