Teplo a cvičení jógy

11. 06. 2014


Teplo je zázrakem pro cvičení jógy. Je vysoce účinné a pomáhá tělu zbavit se  toxických látek, rozproudí lymfu a zlepšuje kondici.

Teplo je zázrakem pro cvičení jógy. Je vysoce účinné a pomáhá tělu zbavit se  toxických látek, rozproudí lymfu a zlepšuje kondici. Při cvičení v teple nejsou sestavy ásan tak dynamické vzhledem k okolnímu teplu, ale i přesto se jedná o účinný trénink celého těla. Pokud budete cvičit například powerjógu v teple (letní teplota) pomůžete tělu detoxikovat, hubnout a podpoříte imunitu zcela přirozeně.  Ti, co mají zatuhlé svaly ocení teplo. Svaly se účinně protáhnou a klouby se uvolní.

Při cvičení jógy v teple působíte od vnitřku směrem ven. Je to elixír, který oživuje každou buňku a endokrinní žlázy a popohání je k jejich rovnováze. Dochází ke zlepšení rozsahů v pozicích, uvolnění kloubů a dobrému prokrvení celého těla. Teplo příjemně prohřeje organismus, povzbudí ho k větší aktivitě a uvolní svalově kosterní systém. Jedná se o intenzivní trénink síly a ohebnosti, navíc silný vliv na očistu a zdraví umocňuje pocení během cvičení.

Pozor by si měli dát lidé s kardiovaskulárními onemocněními, těhotné ženy a děti. Je-li teplo během cvičení, neměl by být opomíjen pitný režim. Během, před i po cvičení je doporučováno dodržovat dostatečný pitný režim.

 

Využijte teplo ve svůj prospěch a cvičte powerjógu. Teplo pomůže očistit organismus a budete se cítit uvolnění a protažení.

 

Václav Krejčík

www.energystudio.cz

zdroj fotky: Samphotostock.cz 


Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket