Jóga zdraví 20. 05. 2013 PDF Tisk

Sluneční paprsky

V hinduismu dochází k uctívání slunce s pomocí ásan a rukou, a tak například na hodině jógy vkládáním slunce do svého energetického centra. Úcta slunci v rámci jógy vyjadřuje hlubokou enegetickou symb...

Sluneční paprsky

V hinduismu dochází k uctívání slunce s pomocí ásan a rukou, a tak například na hodině jógy vkládáním slunce do svého energetického centra. Úcta slunci v rámci jógy vyjadřuje hlubokou enegetickou symboliku. Jeden z principů súrjajógy je stát při rozbřesku bosýma nohama na zemi čelem ke slunci. Taoisté jsou často vedení k tomu, aby s meditací vyčkali, než se slunce vyhoupne nad obzor. Cílené pozorování slunce a příjem paprsků světla a kyslíku může ovlivnit zdravotní stav jedince a zejména metabolismu. Slunce se spojí s vnitřním ohněm „agni“ a rozpoutá proces obnovování životní síly a chutě žít!


Světlo přináší do našich životů energii a radost. Slunce uctíváme nejenom kvůli jeho praktickému dopadu na život, ale také protože sluneční světlo pomáhá rozpoutat radost a život. Přirozený pobyt na slunci člověku pomáhá obnovovat energii, obranyschopnost a životní pohodu. Využijte jaro a léto pro načeprání síly a podpořte svou vůli! Trend současné doby nechodit na slunce je pro zdraví vhodný, ale i nevhodný. Slunce pomáhá v metabolismu vitamínu D, který je nutný pro kosti a správné fungování organismu. Stačí alespoň chvíle (10-15 minut), aby sluneční svit pomohl.    Přívítejte každé ráno pozdravem slunci a budete se cítit dobře.

-jd-

Objednat předplatné