Pozice hory (tadásana)

13. 12. 2015


I my jsme horou! I my můžeme stabilně být a jít, když se umíme vrátit zpět ke svému základu. Zpět dovnitř! Zvnitřněním poznáváme krásu energie a setkáváme se se silou, která je v nás.

tada - hora 

ásana - pozice

 

Provádění:

Postavte se s chodidly u sebe. Souměrně rozložte váhu po celých ploskách chodidel. Napřimte své tělo směrem za korunou hlavy. 

 

Pozor!

Neuzamkněte kolena a udržte přirozené zakřivení bederní páteře. Nosem trochu couvejte vzad, čímž uvolníte oblast krku a ramen.

 

Tajemství hory

Jak majestátná je hora. Jak mohutná a statná a vzhlížející ke slunci. Jak pevně stojí a ukotvuje svoji mohutnou sílu. Když prší, nechá se omývat vodou, která pročistí svahy a údolí. Když fouká vítr, lehce ji pročesává od nepotřebného. Voda a vítr dají vláhu do života stejně jako světlo, které zalije vše, co se mu namane. Silou vody a slunce roste a krásně vyčnívá. Je možné procítit dávku energie matky země a cítit vibraci, která je ukryta uvnitř. Hora je zahalena mraky a nánosy světa, které zakrývají její sílu. Energie, která sálá z hory, umožňuje hýbat se a růst. Neskloní svůj hřbet jen proto, že ztratí rovnováhu a pocit síly uvnitř sebe! Je pevná a má sílu být.


I my jsme horou! I my můžeme stabilně být a jít, když se umíme vrátit zpět ke svému základu. Zpět dovnitř! Zvnitřněním poznáváme krásu energie a setkáváme se se silou, která je v nás. Jen nalézt čas a zastavit se. Jen na chvíli „vyšplhat“ na horu a být s ní nebo se postavit do pozice tadásany a dýchat. Tak objevíme tajemství, které je ukryto uvnitř. Nač ještě čekáte? Staňte se horou a dýchejte!

 

  • -jd-
  • zdroj fotky: Shutterstock.com

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket