Power jóga 16. 01. 2017 PDF Tisk

Power of yoga (powerjóga)

Je škoda překládat název, který vyjadřuje z angličtiny téměř všechno, co můžete v powerjóze nalézt. Síla vyjádřena pravidelným cvičení ásan v dynamickém sledu uspokojí všechny, kteří chtějí trénovat své tělo a díky síle svého těla objevit i svou vnitřní sílu.

Power of yoga (powerjóga)

Pokud se začnete pravidelně cvičení powerjógy věnovat, pocítíte to! Je to potřeba zkusit, a pravidelně se cvičení věnovat.

V rámci cvičení powerjógy souměrně rozvíjíte sílu a ohebnost svého těla. Pokud jsou tyto dvě základní vlastnosti svalového systému rovnoměrně rozvíjeny, celé tělo se cítí dobře. Zapojením pánevního dna a svalového stabilizačního systému (jógově řečeno bandhy) docílíte i účinné prevence proti bolestem zad. Kulatá záda a zmáčknutý hrudník během celého dne jsou standardem, a tak otevřete srdeční oblast a pomozte plicím být v kondici. Powerjóga neexistuje bez dechu. Učením se dýchat a prací na rozvoji svého dechu dokážete ovlivnit i fungování orgánových soustav lidského těla, a přirozený vliv na zdraví je tak powerjógou zaručený.

Jen o cvičení ásan powerjóga není. Je o hluboké koncentraci k sobě sama. Poznávání sebe sama a získání vědomí vnitřní síly, kterou můžete využít i v běžném životě. Jak? Jdete stále dopředu a nedíváte se do minulosti a neulpíváte na budoucnosti, ale žijete přítomným okamžikem. Neřešíte nesmysly, které se vás netýkají, nebo se dokážete odpoutat od cyklických (stereotypních) záležitostí života. Během lekcí powerjógy se naučíte kromě péče o tělo (pravidelná fyzická hygiena) získávat odstup od všednodennosti díky řízení svého dechu. A tak můžete dech využít i ve chvílích, kdy jste například v práci a máte nepříjemné jednání. To jak začnete řídit svůj dech, je způsobem ukotvení se v sobě sama a nepodléhání okolním vlivům. A to je na powerjóze velice příjemné stejně jako její volnost a tvořivost. Je to fyzická síla v kombinaci s psychickou, které vedou člověka praktikujícího powerjógu v cestě za spokojeností. A proč nebýt spokojený každý den bez podmínek!

Nemusíte dokonale ovládat jógové pozice, nemusíte mít super kondici, nemusíte... Společná cesta powerjógy a jejího pokračování ve stylu power vinyasa jógy je cestou bez nástrah nedostatečnosti. Každý může cvičit jógové ásany tak, jak je jeho tělo zvládá. Adaptovat ásany je krásné a krása vyjádřená jógou je pochopení a přizpůsobení se sobě sama. Poslouchat se, procítit a podle toho praktikovat powerjógu. „Vinyasa“ styl powerjógy je cestou dechu! V dechu se pozice rozvíjejí a v síle se hledá uvolnění a klid! Kombinace síly a protažení vede k uvolnění, a co více si přát pro hodinu jógy? 

Pokoru přijímat sebe sama takového, jaký člověk je! Bez „cingrlátek“ a nastavených postojů, výrazů a tváří. Zkrátka být sám sebou!

To je powerjóga! 

 

Objednat předplatné