Na vlastní kůži

14. 03. 2014


Jsem zastáncem očisty těla. Tělo však nechci šokovat a přivádět sebe sama do nesnází a tak nevolím klasické praktiky jógy, ale nechám se inspirovat současnou dobou.

Jsem zastáncem očisty těla. Tělo však nechci šokovat a přivádět sebe sama do nesnází a tak nevolím klasické praktiky jógy, ale nechám se inspirovat současnou dobou. Půsty byly pradávnou tradicí. Když potřebuji energii na nějaké pracovní povinnosti, volím variantu, která mi stále poskytuje cukr. Třídenní Neera Detox je nenáročnou očistou, která pomáhá oživit tělo a zahajuje proces regenerace. Dva dny před začátkem programu se snažte ze stravovacího programu vyřadit mléčné produkty, pečivo, čerstvou zeleninu a ovoce, maso. Konzumujte rýži, vývary, brambory, eventuálně dušenou zeleninu a mírněte se v jídle. Večer před nastoupením na Neera detox už nejezte a nepijte alkohol, ani kávu.

Pro následující tři dny si budete připravovat nápoj z kajenského pepře, javorového sirupu a limetky v kombinaci s vodou, a během dne jej budete popíjet. Pro průběh očisty je vhodný klid. Když si můžete naplánovat oddech, cvičení jógy a pránájámu, meditaci, procházku v přírodě. Do plánu relaxace zařaďte i ájurvédskou masáž, abyste detoxikaci organismu podpořili. Javorový sirup dodá mozku cukr, takže se dá i lehce pracovat, limetka působí jako saponát a tak čistí organismus uvnitř a kajenský pepř popožene metabolismus. Neera detox je příjemný společník detoxikace a po různých detoxikačních jarních a podzimních technikách, jsem právě jí zůstal věrný .

Návrat po víkendové očistě je nutný pozvolný. Začněte rýží, rýží a zase rýží. Druhý den přidávejte zeleninu v páře a další jídla, která vás nasytí. S masem, luštěninami a čerstvým pečivem třeba ještě den počkejte, stejně jako s mlékem. Myslím si, že po očistě ale poznáte, že se trochu upraví chutě a náročnost vašeho organismu na stravu bude možná menší.

Tak hodně štěstí. Já už mám očistu také naplánovanou. Začínám 14. března, protože 16. března je jarní úplněk, který pomáhá jarnímu růstu a startu.....

 

Václav Krejčík

www.energyclinic.cz


Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket