Kdy začít s hubnutím?

27. 01. 2013


Než začnete hubnout, je dobré popřemýšlet o svém rozhodnutí a přesvěčení, proč tohoto cíle chcete dosáhnout. Pokud se k situaci stavíte tak, že na pár týdnů, či měsíců omezíte svůj stravovací rytmus a...
Než začnete hubnout, je dobré popřemýšlet o svém rozhodnutí a přesvěčení, proč tohoto cíle chcete dosáhnout. Pokud se k situaci stavíte tak, že na pár týdnů, či měsíců omezíte svůj stravovací rytmus a způsob stravy a pak si opět „pochutnáte“, je možná lepší ustoupit ze záměru hubnout. Je to bláznivé rozhodnutí, které nemá smysl. Pokud máte kila navíc, je vhodné uzpůsobit život tak, abyste udělali trvalé změny, které nebudou přinášet kila navíc. Dopřát tělu pohyb, vhodně se stavovat a relaxovat, to jsou základní předpoklady pro hubnutí.  Začněte hubnout s jarní přírodou a ona vám pomůže!
Jako ideální způsob hubnutí bych doporučoval věnovat se souhře s přírodou. Jarní příroda je nové vzkříšení, proudění energie a ztráta starého! Obnova energie a počin k něčemu novému. Pokud chcete hubnout, začněte ke konci února a pokračujte trvale ke změně životního stylu. Příroda vám v tuto chvíli pomůže a trochu usnadní cestu k vašemu cíli, pokud je pevný a vy víte, co děláte. 
Zkuste konečně přestat podléhat svému hladu a především chutím. Je škoda díky „záplastem“ řešit kilogramy navíc. A proč máme stále hlad? Procesy, které vedou k pocitu hladu a rozhodnutí najíst se jsou ovlivňovány centrem hladu, které je umístěno v hypotalamu. Čast hypotalamu neustále pobízí, abychom jedli. Tato potřeba se zmírní pouze tehdy, převdládnou-li impulzy z centra sytosti, které je také v hypotalamu. Receptory zachycující vůně, chutě, chemické látky a míru roztažení žaludku a střev (pocit plnosti), stejně jako receptory, které jsou citlivé na denní světlo pomáhají k vysílání signálu – najez se! Navíc velkou roli hraje i okolí. Protože jste-li v chladu, máte hlad, jste-li v teple, je pocit chuti na jídlo utlumen. 
Je nyní stále vaše přesvěčení, že hubnutí bude cílená práce a přeměna životního stylu? Jestli ano, vzhůru do něho a ať se vám podaří změnit svůj životní styl! 
Václav Krejčík výživový poradce a life kouč Energy Clinic www.energyclinic.cz 

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket