Jógou na podporu proudění lymfy

01. 10. 2016


Speciální sestavy jógových ásan dokáží ovlivnit proudění energií, orgánové soustavy a především správnou tvorbu a efektivitu hormonů...

Ženským tělům dává lymfa často tvar, po kterém ženy netouží. Lymfatický systém je velice důležitý. Rozvádí lymfu – mízu tělem. Míza vzniká z přebytku ostatních tekutin a je v kontaktu s každou buňkou těla. Úkolem lymfy je odstraňovat nečistoty a toxiny z těla, čímž dochází k očistě organismu a podpoře imunity. Pokud lymfa dobře cirkuluje, nevznikají otoky, usazeniny jako například celulitida. V lidském těle se méně proudící lymfa projevuje usazováním především v oblasti dolních končetin a hýždí. Pokud za mnou přijde klientka, která chce zhubnout a její postava má znaky hrušky (tuk v oblasti stehen a boků), první, co ji doporučím pro hubnutí, jsou ruční lymfatické masáže.

Pro rozproudění lymfy je vhodné cvičení powerjógy. Uvádí svaly do aktivity, čímž uvolní lymfatické dráhy v těle a díky práci svalů dá impuls pro proudění. Speciální pozice, jako je pozice orla, předklony a především obrácené pozice – stoj na hlavě, svíčka pomáhají ženám v rozpohybování lymfy. Pozice s rozkročenýma nohama pomáhají ve stimulaci toku také (bojovníci, široké stoje rozkročné).

Z hlediska výživy škodí přemíra živočišných tuků, cukrů a mléčných výrobků. Pro rozproudění lymfy a pročištění lymfatického řečiště zkuste popíjet zázvorový čaj s citronem anebo koktejl zeleninových šťáv: kombinace červené řepy a mrkve. Doporučuji také popřemýšlet o očistě střeva, protože v jeho okolí jsou také lymfatické uzliny a pokud dojde k zanesení, mohou bolet záda v bederní oblasti a v celé pánvi.

 

 


Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket