Jógou a relaxací ke změně životního stylu

11. 08. 2015


Změnit životní styl není tak težké, jak si mnoho lidí myslí. Vyžaduje to vnitřní sebedisciplínu, pevné rozhodnutí a ideálně svého kouče, který pomáhá při motivování, zavádění rituálů a pravidel zdravého životního stylu.

Pomocí jednoduchého pohybu, ideálně jógy a powerjógy, úpravou jídelníčku a urovnáním časového režimu, se člověk dokáže adaptovat během tří měsíců na proměnu života, kterou si vzolil a je k ní veden. Jeho rozhodnutí cítit se dobře a být zdravý, je základní motivací pro efektivní aplikování jednotlivých pravidel životního stylu do běžných dnů. Někdy to nejde hned, ale pravidelným opakováním a zkoušením se člověk dokáže dostat dál. Motivací mu je jeho poradce - kouč. Poradce vyhodnocuje úsilí klienta, posunuje a rozvíjí jednotlivé kroky tak, aby společně vytvořili rozumnou a koncepční přeměnu životního stylu ve spokojenost, zdraví a radost. 


Chcete-li se dobře cítit, je nutné se zklidnit a najít rozumný životní styl, který nezatěžuje a neničí zdraví. O tom, jak žijete, se můžete jednoduše přesvědčit. Stačí si pouze vzít metr a změřit si pas. Jste-li žena a máte více jak 80 cm v pase, jste-li muž a máte v pase víc jak 94 cm, potom vám hrozí riziko metabolického syndromu (různých zdravotních problémů). Je to varování! Nebuďte pohodlní a něco se sebou začněte dělat. Je třeba začít přemýšlet o svém zdraví a věnovat se mu. Stačí se rozumně zamyslet nad způsobem stravy, pohybu a relaxace a jejich zapojení do každodenního života. Přílišná kontrola svého života, stejně jako nedbalost o svůj život mohou způsobit stejné problémy. Vysoký krevní tlak, zvýšená hladina cholesterolu, diabetes, poruchy s příjmem potravy a samozřejmě nadbytek kilogramů navíc, to jsou možné problémy, kterým je reálné předejít. Navíc ženy, pokud se samy sobě věnují, mohu předejít nepříznivým příznakům menopauzy a proto přeci stojí za to o sebe pečovat!

 

  • -jd-
  • www.energyclinic.cz
  • zdroj fotky: Samphotostock.cz 

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket