Jóga videa 15. 09. 2016 PDF Tisk

Bolí vás záda? Cvičte s terapeuty doma

Známí instruktoři jógy Václav Krejčík a Jakub Šamberger připravili jedinečný koncept on-line kurzu Jógy pro zdravá záda. V 10 lekcích se naučíte základům správného pohybu, který je postaven na dechu a vhodném a vědomém nastavení těla.

Bolí vás záda? Cvičte s terapeuty doma

On-line kurz Jógy pro zdravá záda vycházející z výuky základních vývojových pozic blahodárně obnovujících a regenerujících tělo rozvíjí vhodné pohybové návyky. Práce s dechem, s vlastním tělem a vědomou pozorností obnovuje základní přirozené pohybové vzorce, které pak umožňují optimální pohyb i v lekcích různých stylů jógy. Kurz je vhodný pro všechny, kteří cítí potřebu věnovat péči svým zádům. Kurz Jógy pro zdravá záda startuje ve čtvrtek 22. 9. 2016, ale po datu odstartování kurzu je možné do kurzu jógy pro zdravá záda kdykoliv vstoupit. Novou lekci čekejte pravidelně každý týden.

 

O kurzu detailně

Kurz je veden s pomocí míčkování a válcování, vývojové kineziologie, principů řízeného pohybu, jógových pomůcek a různých jógových a fyzioterapeutických konceptů. Systematicky od začátků jste seznámeni s jógovou praxí zaměřenou na regeneraci zad, jejímž cílem je předcházet problémům se zády anebo regenerovat již záda přetížená. Kurz nenahrazuje lékařskou péči a je prevencí, nebo porehabilitačním tréninkem ve chvíli, kdy bylo cvičení ošetřujícím lékařem a fyzioterapeutem doporučeno. V rámci cílené jógové praxe rozproudíte a obnovíte energii a nastavíte pravidelný pohyb, jako rituál, který patří ke každému dnu, stejně jako např. čištění zubů. Cvičte pravidelně, a vytvořte tak pohybový rituál, který bude základem vaši fyzické pohody.

Lekce trvají od 15 do 30 minut. Kurz obsahuje 10 dílů a 10 různých tipů, které pomohou v pochopení či prohloubení jógové praxe zaměřené na zdravá záda. Každá nová lekce se uvolňuje vždy po týdnu, a proto si vyberte ještě jeden den nebo více, kdy si lekci zopakujete. Zabývejte se i tipy, které vám přinesou informace a praktické návody na dýchání, správné držení těla, spinální cvičení, kočky a také relaxaci. Na konci celého programu si můžete zacvičit 45minutovou lekci a zúročit tak všechny naučené techniky a pozice. Navíc celé tělo můžete protáhnout v rámci restorativní jógy a její sekvence na protažení iliopsoásu a zad.

Natočená videa jsou vám stále k dispozici v průběhu týdne i po ukončení 10lekcového kurzu, a tak ke kurzu s lektory Václavem Krejčikem a Jakubem Šambergerem budete mít stálý přístup (v rámci aktivního předplatného, nebo při zakoupení kurzu samostatně). Intenzita kurzu je daná a nelze měnit. O každé nové lekci vás informuje e-mail, stejně jako o vaší registraci do kurzu. Nespěchejte však na tyto informace okamžitým zkoumáním e-mailu. Než zpráva dorazí, je třeba trochu času. U každé lekce je možné řešit s lektorem v rámci on-line poradny vaše dotazy.

 

Program on-line kurzu Jóga pro zdravá záda

 

  1. díl

Naučte se cvičit a dýchat?

Václav Krejčík 

  1. díl

Protáhněte se a cvičte vědomě

Václav Krejčík

  1. díl

Ranní jógový rituál protažení

Jakub Šamberger

  1. díl

Vývojové pozice - funkční střed těla 

Václav Krejčík 

  1. díl

Uvolnění zad a posílení středu těla

Jakub Šamberger

  1. díl

Intenzivní trénínik CORE + pěnový válec

Václav Krejčík 

  1. díl

Intenzivní uvolnění a protažení - restorativní jóga

Václav Krejčík 

  1. díl

Pozdrav slunci pro zdravá záda 

Jakub Šamberger

  1. díl

Principy jógové terapie ve cvičení ásan

Václav Krejčík 

  1. díl

Lekce jógy pro zdravá záda 

Jakub Šamberger 

 

 

Cena: 359 Kč/ 10 lekcí

Pro předplatitele Jóga DNES ZDARMA

www.jogavirtual.cz

 

Objednat předplatné