Vzdělávání 12. 02. 2018 PDF Tisk

Umění učit – mezinárodní vzdělávání instruktorů jógy

Komplexní vzdělávací program INSTRUKTOR JÓGY – YOGA TEACHER, který začíná v květnu je novinkou v rámci Power Yoga Akademie!

Umění učit – mezinárodní vzdělávání instruktorů jógy

Kurz je rozdělený do víkendů s pravidelnou měsíční pauzou mezi jednotlivými bloky z důvodu zažití probírané látky a nutnosti vlastní praxe studentů. Kurz Instruktor jógy má mezinárodní licenci Yoga Alliance a českého MŠMT v rozsahu RYT 200 hodin teorie a praxe. V rámci celkové dotace jsou počítány i nekontaktní hodiny s lektory v rámci samostudia. Z nekontaktních lekcí se zpracovávají výstupy, které obohacují studentskou praxi. Program je zakončený 2 testy (všeobecný – zdravověda, odborný – jóga) a praktickou zkouškou. Každý ze studentů vede v rámci kurzu a také Energy Studia lekce jógy.

Studenti se během výuky seznámí s filosofickými základy jógy, jako podkladem pro fyzickou i mentální praxi. V systému pančakóši hledají pochopení všech jógových technik i vlastní praxe jako cesty seberozvoje.

80 základních ásan, adaptace a asistence ásan, 7 pránájámických technik, 10 muder, 6 bandh, principy zdravého jógové pohybu, vývojová kineziologie, ájurvéda a především praxe a praxe v rámci výukových víkendů posunuje studenty vpřed na nové „učitelské“ cestě. Hlavní důraz je kladen na didaktiku, metodiku a techniky vedoucí k umění učit jógu. Teorie je pro učitele jógy důležitá, ale praxe je zúročením a pochopením teorie, a tak každá výuková část je kombinací obojího. Příprava jógových sekvencí, jógových lekcí v dynamickém sledu a nebo přístupem hathajógy přináší studentům různé pohledy na výuku lekcí jógy. Principy jóga nidry a restorativní jógy obohacují celý systém vzdělávání a garantují vysokou kvalitu absolventů.

Garantem RYT programu Yoga Alliance je Václav Krejčík, který učí polovinu kurzu. V rámci druhé poloviny učí lektoři s více jak 10ti letou praxí, absolventi Power Yoga Akademie, Yoga Alliance a také lékaři. Současně dostávají šanci mladí, noví lektoři, které si Power Yoga Akademie pečlivě vybírá a proškoluje. Mládí tak přináší svěžest celému týmu i výuce.

Inspirujte se a jděte svou cestou.... naučíme vás nejenom teorii, ale především v praxi učit jógu a motivujeme vás na cestě seberozvoje.

 

Více informací o kurzu YOGA TEACHER 200RYT

www.poweryoga.cz