Nový školní rok – nová cesta k (nejen jogínským) začátkům

07. 09. 2019


Když začne škola, změní se chod života mnoha rodinám. A protože i léto přechází pomalu do podzimu, tak je to skvělý čas začít dělat příjemné a nenásilné změny i sám se sebou. Víme, co vám k tomu skvěle pomůže. Tady jsou naše tipy...

Motivujte se

Stále ne a ne začít s jógou? Pořád si říkáte, že teď už cvičit půjdete, ale vždy vám do toho něco „důležitého“ vleze? Tělo si potřebuje na nový pohyb zvyknout a trvá to 21 dní, než si vybuduje návyk. Když to vydržíte, tak pak bude cvičení přímo vyžadovat. Skvělou motivací je pořídit si permanentku do jógového studia (např. do Energy Studií) a také nové krásné oblečení na jógu, které budete chtít vyvětrat a cvičit v něm. Skvělým řešením je například kanadská značka LOLË, jež má dokonalé střihy lahodící každé postavě a materiály, které jsou nejenom funkční, ale i velice příjemné!

Tričko Assent long sleeve Languid Blush Heather, LOLË, lolestore.cz, 1499 Kč

Dejte vale pocení

Náročné dennodenní situace se odrazí na psychice, a také když jste neustále v pohybu, způsobuje to nadměrné pocení. Pot sám o sobě nezapáchá. Nepříjemný „odér“ způsobuje na vzduchu rozklad bílkovin z potu. A to přece nikdo nechce. Potit se dá i „zdravě“ – s přípravky, které nezpůsobují ucpání potních žláz, ale zamezují zápachu. Skvělé jsou, i když cvičíte. Výborně funguje a krásně voní po citrusech.

Kuličkový deodorant 24H Deo Roll-On Rakytník, Weleda, Jóga Market, 199 Kč

Uklidněte své dítě

Po prázdninách je šok zvyknout si na nový režim. Děti, zejména ty, které jdou do školy poprvé, mohou být nervózní z nového kolektivu, jiného uspořádání dne i z nových povinností. Ty větší se zase stresují z písemek a ze zkoušení. Zde skvěle pomůžou velmi praktické a chutné pastilky s Bachovými květovými esencemi a lahodnou jahodovou příchutí. Po vycucání přináší rychlou úlevu – pomáhají zmírnit stres, utišit mysl, navrátit radost a přinášejí dobrou náladu.

Pastilky První pomoc dítě, Bio-Bachovky, Jóga Market, 318 Kč

Dodejte si energii

Připadá vám, že je toho moc a že nic nestíháte? Tím se akorát vynervujete a bude to ještě horší. Na pár minut se zastavte a nedělejte prostě nic. Výborně na psychiku a energii funguje aromaterapie – nejlepší je ve formě aroma mlhy z difuzéru, který vodu společně s esenciálním olejem proměňuje v příjemnou aroma mlhu a tu pak dýcháte. Takto se na rozdíl od aromalamp olejíček nepřepaluje a dostává se k vám v té nejčistější formě. Vynikající na dodání energie jsou citrusy.

Kupujte je ale vždy jen v bio kvalitě, jako například Esenciální olej Citron, Saloos, Jóga Market, 79 Kč.

Začtěte se

Odložte všechny mobily, počítače, odstřihněte se na chvíli od všech sociálních sítí. Hlava potřebuje klid. Večer před spaním si zkuste zase číst. Krásně vás to připraví na noc. Díky knížce se zklidníte, tělo hezky a ne příliš náročně přejde z každodenních povinností do relaxačního režimu. A jaké čtení si vybrat? Co se třeba dozvědět něco více o prastaré metodě, díky které budete moci lépe dosáhnout emočního, fyzického i duchovního zdraví – o ájurvédě?

Kniha Tajemství ájurvédy, Jóga Market, 259 Kč

 


Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket