Čínský rok zemského vepře

09. 02. 2019


Před několika dny začal rok zemského vepře. Co nám podle čínské tradice tento rok přinese?

V zemích východních kultur vypukly tento týden několikadenní bujaré oslavy spojené se začátkem nového čínského roku a příchodem jara. Přátelského a odvážného psa vystřídal konkrétně v úterý 5. února rok zemského vepře, který bude vládnout až do 24. ledna 2020. Přemýšlíte-li, co to pro vás znamená a zda se máte na co těšit, věřte, že máte. Letošní rok nám totiž slibuje hojnost a štěstí.

Čínský kalendář patří k těm nejstarším, které se dochovaly. Svou úlohu v astrologii plní už více než 5 tisíc let. Tvoří jej dvanáctileté cykly, v nichž je každý rok přiřazen jednomu z dvanácti znamení. Každý takový dvanáctiletý cyklus navíc patří jednomu z pěti elementů (kov, voda, dřevo, oheň, země), které se uplynutím jednotlivých cyklů postupně vystřídají, a tím tvoří vyšší periodický celek šedesáti let. Vepř je posledním znamením čínského zvěrokruhu, a uzavírá tak cyklus všech dvanácti zvířat.

Podle čínské astrologie je rok zemského vepře obdobím, kdy se nám bude po finanční stránce velmi dařit a rozhodně je ideálním časem k investování a realizování svých plánů. Podobně bude prostoupen štěstím, přátelstvím a láskou. Pozitivní a příznivý bude navíc pro všechna znamení čínského zvěrokruhu. Mohli bychom říct, že poznávacím znamením je „úspěch a pohoda“, neboť právě úspěch a pohoda jsou tím, co vepř přitahuje do všech životních sfér. Přívlastek zemský označuje dominující element, kterým je prvek země, vládnoucí celému dvanáctiletému cyklu, a jež přináší zodpovědnost, tvůrčí a logické myšlení a inteligenci.

Jak se říká, štěstí přeje připraveným, a to platí zejména pro letošní rok. Pro vepře je charakteristické, že má rád hojnost, tedy všeho dostatek, a to jak po materialistické stránce, tak i v oblasti mezilidských vztahů a lásky. Proto kdo si v průběhu loňského roku psa připravil pevnou půdu pod nohama, začne rychle sklízet úspěch. Pusťte se především do realizování pečlivě promyšlených plánů, ať už v osobním, či pracovním životě. Pro dosažení vašich cílů bude hrát klíčovou roli kolektiv a spolupráce. Vepř je společenský a nebojí se požádat o pomoc druhé, čímž dosahuje úspěchu pohodovou cestou bez vyčerpání. A tak se ani vy nesnažte dokázat sobě či druhým svou sílu a schopnost zvládnout vše sám a nechte si pomoct od druhých. Uvidíte, že cesta k úspěchu bude nejen pohodovější a rychlejší, ale sami si navíc ušetříte zbytečné starosti a energii. Neizolujte se od společnosti a snažte se trávit více času s lidmi, které máte rádi a s nimiž se cítíte příjemně. Nezapomínejte, že i vaše štědrost a pochopení vůči druhým bude znamenat mnoho. Je to právě vepř, který myslí i na druhé a cítí se blaženě, když se daří nejen jemu, ale i jeho okolí.

Komu se bude v tomto roce dařit?

  • Máte-li připravené a promyšlené plány, nebojte se začít je realizovat
  • Chystáte-li se investovat, letošní rok je velmi vhodným obdobím
  • Sháníte-li nové pracovní kontakty nebo se snažíte sestavit tým, právě letošek je ve znamení úspěšné spolupráce
  • Hledáte-li partnera či partnerku nebo jen přátele, se kterými vám bude jednoduše příjemně, rok zemského vepře vám přinese štěstí
  • Plánujete-li založit rodinu či otěhotnět, letošní rok vám k tomu pomůže

 

  • autor: Zuzana Košařová
  • foto: Shutterstock.com

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket