BLESKOVĚ
Tradiční čínská medicína 09. 02. 2019 PDF Tisk

Čínský rok zemského vepře

Před několika dny začal rok zemského vepře. Co nám podle čínské tradice tento rok přinese?

Čínský rok zemského vepře

V zemích východních kultur vypukly tento týden několikadenní bujaré oslavy spojené se začátkem nového čínského roku a příchodem jara. Přátelského a odvážného psa vystřídal konkrétně v úterý 5. února rok zemského vepře, který bude vládnout až do 24. ledna 2020. Přemýšlíte-li, co to pro vás znamená a zda se máte na co těšit, věřte, že máte. Letošní rok nám totiž slibuje hojnost a štěstí.

Čínský kalendář patří k těm nejstarším, které se dochovaly. Svou úlohu v astrologii plní už více než 5 tisíc let. Tvoří jej dvanáctileté cykly, v nichž je každý rok přiřazen jednomu z dvanácti znamení. Každý takový dvanáctiletý cyklus navíc patří jednomu z pěti elementů (kov, voda, dřevo, oheň, země), které se uplynutím jednotlivých cyklů postupně vystřídají, a tím tvoří vyšší periodický celek šedesáti let. Vepř je posledním znamením čínského zvěrokruhu, a uzavírá tak cyklus všech dvanácti zvířat.

Podle čínské astrologie je rok zemského vepře obdobím, kdy se nám bude po finanční stránce velmi dařit a rozhodně je ideálním časem k investování a realizování svých plánů. Podobně bude prostoupen štěstím, přátelstvím a láskou. Pozitivní a příznivý bude navíc pro všechna znamení čínského zvěrokruhu. Mohli bychom říct, že poznávacím znamením je „úspěch a pohoda“, neboť právě úspěch a pohoda jsou tím, co vepř přitahuje do všech životních sfér. Přívlastek zemský označuje dominující element, kterým je prvek země, vládnoucí celému dvanáctiletému cyklu, a jež přináší zodpovědnost, tvůrčí a logické myšlení a inteligenci.

Jak se říká, štěstí přeje připraveným, a to platí zejména pro letošní rok. Pro vepře je charakteristické, že má rád hojnost, tedy všeho dostatek, a to jak po materialistické stránce, tak i v oblasti mezilidských vztahů a lásky. Proto kdo si v průběhu loňského roku psa připravil pevnou půdu pod nohama, začne rychle sklízet úspěch. Pusťte se především do realizování pečlivě promyšlených plánů, ať už v osobním, či pracovním životě. Pro dosažení vašich cílů bude hrát klíčovou roli kolektiv a spolupráce. Vepř je společenský a nebojí se požádat o pomoc druhé, čímž dosahuje úspěchu pohodovou cestou bez vyčerpání. A tak se ani vy nesnažte dokázat sobě či druhým svou sílu a schopnost zvládnout vše sám a nechte si pomoct od druhých. Uvidíte, že cesta k úspěchu bude nejen pohodovější a rychlejší, ale sami si navíc ušetříte zbytečné starosti a energii. Neizolujte se od společnosti a snažte se trávit více času s lidmi, které máte rádi a s nimiž se cítíte příjemně. Nezapomínejte, že i vaše štědrost a pochopení vůči druhým bude znamenat mnoho. Je to právě vepř, který myslí i na druhé a cítí se blaženě, když se daří nejen jemu, ale i jeho okolí.

Komu se bude v tomto roce dařit?

  • Máte-li připravené a promyšlené plány, nebojte se začít je realizovat
  • Chystáte-li se investovat, letošní rok je velmi vhodným obdobím
  • Sháníte-li nové pracovní kontakty nebo se snažíte sestavit tým, právě letošek je ve znamení úspěšné spolupráce
  • Hledáte-li partnera či partnerku nebo jen přátele, se kterými vám bude jednoduše příjemně, rok zemského vepře vám přinese štěstí
  • Plánujete-li založit rodinu či otěhotnět, letošní rok vám k tomu pomůže

 

  • autor: Zuzana Košařová
  • foto: Shutterstock.com

Objednat předplatné