Domov jako talíř blog 12. 06. 2020 PDF Tisk

Vesmírný vysavač aneb když cítím, že je toho moc

Je důležité umět si udělat čas na odpočinek. Volně dýchat. Zastavit se a mít chvilku pro sebe. Až budete cítit, že jste zahlcení věcmi a informacemi, zapněte vesmírný vysavač...

Vesmírný vysavač aneb když cítím, že je toho moc

Říká se, že v jednoduchosti je krása. Je to jako jeden duch, jedna myšlenka, jedna důležitá věc. Vše je myšleno obrazně a má hodnotu hlavně v zamýšlení se nad životem – jaké má hodnoty a zda je pro vás přínosné honit se pořád za něčím a nic nestíhat. 

Jak sami víte z vlastních zkušeností, nedá se všem zavděčit, nedá se zvládat všechno a jet do posledního dechu. Do posledních sil. Je třeba myslet i na odpočinek a vypnout od povinností, myslet na sebe.

Můj tip – použijte vesmírný vysavač

Vesmírný vysavač zapínám, když cítím, že už je toho na mě moc. Na chvíli se zastavím a začnu „luxovat“. 

Posílám návod i vám: 

  1. Najděte si místo, kde budete chvíli sami.
  2. Můžete být v tichu nebo si pusťte příjemnou hudbu.
  3. Pohodlně se posaďte nebo si lehněte. Zavřete oči.
  4. Uvolněte se a narovnejte.
  5. Několikrát se zhluboka nadechněte.
  6. Představte si velký obří vysavač, který je tvořený světlem a jezdí a odsává vše negativní. Vyluxujte, co vás stresuje. Vysajte, co vám způsobuje v životě stagnaci a vyčerpání. Hledejte rozbité a nefunkční předměty a situace. Odsajte je. Tmavá místa změňte na světlá krásná zákoutí. Uklízejte, dokud neuvidíte ve všech koutech a místnostech krásné zářivé světlo. Místo, ve kterém se nacházíte, se díky luxování vesmírného vysavače začíná zaplňovat jasným bílým světlem. Toto světlo proniká do všeho. Do stěn i předmětů. Do podlahy. Do papírů na stole. Do oblečení. Dekorací. Polštářů. Pohovky. Do vás.
  7. Otevřete oči. Usmějte se. Všude kolem vás i uvnitř vás je čisto. Vy i váš prostor jste připraveni na nové začátky. Váš prostor vás podpoří.
  8. Občas je ale také dobré proběhnout se i se skutečným hadrem a smetákem – a vysavačem – po domě/bytě/kanceláři/ateliéru/studiu. I když prach nepřibývá geometrickou řadou (říká se, že maximálně se ho může nahromadit 5cm vrstva), jeho dlouhodobá přítomnost v prostoru vyčerpává. A nepomůže ani vesmírný vysavač. Zkuste do vody, s kterou vytřete místnost, přidat pár kapek oblíbeného esenciálního oleje. Vůně totiž dělá zázraky. Dobrou volbou je citron, pomeranč, rozmarýna, máta, cedr, eukalyptus nebo třeba levandule. Pokud chcete, aby vám domov voněl, provoňte jeho prostor. 

Je důležité umět si udělat čas na odpočinek. Volně dýchat. Zastavit se a mít chvilku pro sebe. Až budete cítit, že jste opět zahlcení věcmi a informacemi, zapněte znovu vesmírný vysavač. Testováno na lidech, funguje to! 

Jednoduchost uvolňuje a zbavuje nás pomyslných okovů. Nenechte se uvěznit.

Pamatujte, hlava nebolí, pokud není zahlcena zbytečnostmi. Podobné je to i s prostorem – když nebude váš byt či dům plný věcí, které do něj nepatří, i vám se bude žít a bydlet volněji. A v tom je krása jednoduchosti.

Olga

Objednat předplatné