SUNDO / taoistická jóga – Transformace dechem

29. 11. 2018


Přijďte si vyzkoušet otevřené lekce jógy, a to každý čtvrtek od 6:50 do 8:20. Zkuste jógu trochu jinak.

 

Sundo / taoistická jóga je korejské taoistické umění osobního rozvoje, které tvoří ucelený systém sjednocující a rozvíjející fyzickou, mentální a duchovní úroveň člověka. Původ sunda se datuje zpět několik tisíc let, vyvinuli jej lesní horští mniši. 

Sundo kombinuje jógu a čchi-kung. Jógu ve smyslu protahovacích a lehce posilujících pozic, ale nedrží se ásany za účelem prodýchání, dýchá se břišní dýchání ve dvaceti pěti pozicích v postupné proměně, dýchání trvá 40 minut a je jádrem cvičení.

Celá praxe trvá cca 90 minut. Kromě protahování a dýchání praxe zahrnuje cvičení pro vnitřní orgány (čchi-kungová složka) a závěrečné posilování, což jsou klasické kliky (ženy mohou dělat dámské kliky na kolenou) a sklapovačky.  

Nikdo nemusí mít obavy, že by cvičení nezvládl, protože si každý volí náročnost dle svých fyzických možností.

Celá lekce se tedy skládá z protahovacích a posilovacích cviků, dechových technik, cviků zaměřených na vnitřní orgány. Během lekce projdete zhruba 25 ásan.

Sundo patří mezi druhy cvičení, která pracují komplexně s vaším tělem jako celkem, dynamická složka posilování je kombinována s dostatečně dlouhou klidovou částí, kdy se člověk vyladí do středu, zklidní mysl a ustaví tělo do dobré fyziologie.

Kdy: každý čtvrtek od 6:50 do 8:20

Kde: studio Arha

Cena: jednotlivá lekce 180 Kč nebo celý kurz 1500 Kč

 

Více info zde.

 

  • připravila: Valentina Lebová
  • foto: Shutterstock.com

Jóga Dnes Konference
Energy Studio jd
JógaMarket