BLESKOVĚ
Power jóga 31. 07. 2014 PDF Tisk

Powerjóga - v jednoduchosti je krása a síla

Václa Krejčík připravil pro JÓGA VIRTUAL novou 60 minutovou, veřejnou lekci powerjógy, která je vhodná pro začátečníky i pokročilé. Nechte se unést plynulostí a jednoduchostí.

Powerjóga - v jednoduchosti je krása a síla

V jednoduchosti je krása a síla je název nové lekce Václava Krejčíka pro JÓGAVIRTUAL.CZ

„Čím déle cvičím powerjógu a jógu, tím více si myslím, že jednoduché ásany jsou daleko těžší, než ty, které mají nohy za ušima. V rámci svých lekcí powerjógy učím správné držení těla, dýchání a otočení pozornosti do sebe sama. A tak moji novou lekci powerjógy zcela vystihuje název lekce „V jednoduchosti je krása a síla“.

Jednoduché ásany, které člověk pravidelně praktikuje, s trochou prodloužené výdrže a vědomím otočeným dovnitř – to je vysoce intenzivní trénink, který slouží pro zklidnění mysli. Umět se ovládnout a nechtít stále těžší a těžší ásany je velice náročné pro lidi praktikující jógu. Touha praktikovat náročnější ásany vyvolává soutěž se sebou sama, nebo i s lidmi na lekci jógy, a to si myslím, že už jóga není.

Balanční pozice na rukách, a „těžké“ pozice, které člověk vidí v knížkách a myslí si o nich, že jsou těžké, jsou většinou o „fíglu“, změně těžiště a především klidu. Je proto vhodné úzké spoutání se s dechem, který pomáhá každou pozici provést, vnímat důležitost začátku každé ásany, jejího průběhu, ustálení se v ní a také jejího konce, který většinou v powerjóze přechází do další ásany. Je to silný trénink kondice i mysli. Mysl se lépe zklidní díky jejímu utahání (trénink těla), a to je fajn.

Mám rád jednoduchost, a tak i v mé lekci ji najdete.“, dodává Václav Krejčík.

Nová lekce od 5.8. na www.jogavirtual.cz 

 

-jd-

Objednat předplatné