Meditace 04. 03. 2014 PDF Tisk

Odraz na hladině

Sedíte v překrásném prostředí horského údolí, posloucháte zpěv ptáků a šumění horských bystřin a potůčků. Nikde nevidíte ani živáčka. Ve vašem výhledu se otevírá krásné horské jezero, jehož hladina je jako zrcadlo.

Odraz na hladině

Sedíte v překrásném prostředí horského údolí, posloucháte zpěv ptáků a šumění horských bystřin a potůčků. Nikde nevidíte ani živáčka. Ve vašem výhledu se otevírá krásné horské jezero, jehož hladina je jako zrcadlo. Okolní útesy a hory se zrcadlí na klidné hladině a vy si připadáte jako v pohádce. Je až neuvěřitelné, jak čistý a jasný odraz hladina nabízí. Ani náznak pohybu na hladině. Ničím nerušená, naprosto klidná a plná harmonie. Zrcadlení na hladině odráží i váš klid, který zavládl ve vaší mysli, ve vašem těle. Tiše sedíte a pozorujete tu krásu, kterou před sebou vnímáte a cítíte ji. Je to jako spojení s něčím, čemu jste pokorní a poslušní, aniž by si „to něco“ vynucovalo vaši pozornost. Zrcadlení klidu proniká i do vaší mysli. Je klidná a stálá. Nikam neuniká, zůstává a je.

Slyšeli jste ten krásný zvuk ticha? Že ticho nemá zvuk!  Zaposlouchali jste se někdy do této krásy? Zkuste, až se půjdete projít do vysokých majestátných hor, nebo na klidnou rozkvetlou louku, se chvíli zastavit a poslouchejte řeč přírody. Ten klid, který v sobě skrývá je přirozeným uměním meditace. Tedy procesem spojení se s vyšší energií, která je všude okolo nás a je na dosah zklidněné mysli. Toto utišení je vědomí naprostého štěstí, hlubokého vnitřního klidu a míru. Nechcete odejít, chcete zůstat, protože cítíte tu velkou sílu, tu energii, která vás nyní objímá. Umění naslouchat „vyššímu (duchovnímu) spojení“ nemusíte zažít jen v Indii, nebo u plamene svíčky. V klidu přírody, kde jsme všichni doma, si uvědomujeme tu krásnou harmonii zrcadlení klidu naší mysli.  Vnímáte tu sílu, kterou má příroda, kterou máte vy.

 

Václav Krejčík

www.vaclavkrejcik.cz

znáte z 1. GiB

 

zdroj fotky: Samphotostock.cz 

Objednat předplatné