BLESKOVĚ
Domov jako talíř blog 11. 09. 2020 PDF Tisk

Oblečte svůj domov do podzimního kabátu

Říká se, že září je máj podzimu. Léto vašemu domovu slušelo, ale podzim jej může ještě více rozsvítit do barev. Proto jsem pro vás připravila několik tipů, jak si tyto dny užít a podzim pozvat k sobě domů na návštěvu.

Oblečte svůj domov do podzimního kabátu

Otužujte domov
Čerstvý svěží vzduch je pro domov stejně blahodárný jako studená sprcha po ránu pro vaše tělo.

Učte se od listí
Na podzim rostlina ví, že už list, který slouží jako zásobárna energie, nebude přes zimu potřebovat. Stáhne si z něj, co může, a omezí mu přísun vody, kterou si šetří pro sebe. List uschne a odpadne. A tak se i vy zbavte u vás doma všeho zbytečného, abyste tomu nemuseli stále dávat pozornost a energii. Nezapomeňte, že uklizený domov je absolutní základ.

Můj tip: Pokud při uklízení přidáte do vody místo saponátu citronovou šťávu, spustíte proces uvolňování energie.

Vystavte si hojnost úrody
Oslavujte a naplňte svůj domov energií z přírody. Položte si na stůl např. mísu s jablky, dozrálé dýně, ořechy či ve váze pár barevných podzimních listů s větvičkou šípků. Fantazii se meze nekladou!

Naklepejte polštáře
Sedačce na podzim sluší polštáře a deky. Tím, že sedačku včetně polštářů naklepete, uvolníte energii v nábytku a ten se obrazně „nadechne“.

Opatrujte zelený život
Přineste si do kuchyně kousek země v podobě hlíny nebo hliněných či keramických nádob a osázejte je bylinkami. Bylinky jsou nejkrásnější květiny, které budou vaší kuchyni slušet. Zelené rostliny v interiéru jsou zdrojem radosti, odolnosti a života.

Rozsviťte domov
Měkké světlo plamene svíčky zútulňuje prostor, ale dokáže i zklidnit citovou nerovnováhu a obavy či zateplit prostor.

Oblečte podlahu
Chlad od podlahy je velký problém. Tím, že na podlahu položíte koberec nebo běhoun, navíc místnosti dodáte větší osobitost. 

Zabalte se do odpočinku
Pro podzimní energii je důležitá možnost uzavření. Zkontrolujte všechny dveře, brány, vchody a okna. Ujistěte se, zda se dají snadno a dobře zavřít. Zatímco v letním čase bylo dobré se otevřít, podzimní čas naopak nabádá k uzavírání a odpočinku. Čistá okna propustí více světla a zajímavé závěsy a záclony vytvoří z pokojů útulné prostory.

Zatleskejte rohům
Cítíte-li se doma unaveni, zatleskejte v rozích pokoje. Říká se, že energie nejvíce usíná právě v rozích, kde se také často hromadí prach. Tím, že v těchto místech zatleskáte, uvolníte u vás doma proudění energie. Je to úplně jednoduché, tak proč to nezkusit? 

Zachumlejte se do deky, partnera a teplých společných večerů. Přišel k vám na návštěvu první z podzimních měsíců. Buďte spolu, než půjde zase o dům dál.

 

Objednat předplatné