Domov jako talíř blog 13. 12. 2019 PDF Tisk

Oblečte domov do vánočního kabátu

Patříte mezi lidi, co se bojí otevřít dveře, protože tuší, že za nimi budou Vánoce?Připravila jsem pro vás několik tipů, jak si tyto dny udělat na pohodu...

Oblečte domov do vánočního kabátu
  1. OZDOBTE STŮL KVĚTINOU

Atmosféru předvánoční pohody můžete vytvořit také pomocí květiny a svíček. Živá květina na stole, například červená vánoční hvězda, vnáší do prostoru bohatou vitální energii a tu v tuto dobu potřebujete nejvíc. Není potřeba se strhat vánočním úklidem, aby vám nezbyla žádná energie na užívání svátků.

  1. PROVOŇTE DOMOV JEHLIČÍM

Nejcitlivějším smyslovým orgánem je nos, a proto je důležitá příjemná vůně. Váš domov by vám měl vonět. Vůně k Vánocům rozhodně patří, protože vzduch, který dýcháte, vytváří atmosféru. Vánoční vůni domova si pamatujete dlouhé roky.

Můj vánoční tip: Přidejte do hrnce s vodou a trochou oleje celou skořici, celý muškátový oříšek, hřebíček, rozmarýn a jehličí. Pomalým varem krásně provoníte byt.

  1. KUPUJTE LIDEM DÁRKY, KTERÉ KUPUJÍ ONI VÁM

Většina lidí kupuje dárky, které by si přáli sami. Vzpomeňte si, čím vás kdo obdaroval, a pokuste se mu dát takový dárek v podobném duchu. Uvidíte, že vaši blízcí ocení váš vkus. Vhodné jsou i dárky, které rozvíjí zájmy a záliby vašich blízkých. Dáváte jim najevo, že vám na nich záleží, a podpoříte je v tom, aby mohli rozvíjet své koníčky.

  1. PEČTE CUKROVÍ, JEN POKUD VÁS TO BAVÍ

V jaké náladě pečete, takové cukroví jíte. Pokud vás nebaví vykrajovat a zdobit cukroví, tak věřte, že vám ani nebude chutnat. Komu by chutnaly naštvané vanilkové rohlíčky? Investujte svůj čas raději jinam a cukroví kupte už napečené.

  1. ZAHŘEJTE DOMOV SVĚTLEM SVÍČEK

Měkké světlo plamene svíčky může uklidnit citovou nerovnováhu a obavy, ale také zatepluje prostor. Ne náhodou patří k zimním svátkům barva červená, která interiér „zahřeje“, a také zlatá symbolizující hojnost a blahobyt. Ježíšek přichází v chladném ročním období, proto se hodí dodat domovům energii a barvy ohně. Důležitá je ale rovnováha. Moc ohně (svíčky, krb, žluté osvětlení…) v prostoru vytvoří energii, která ve vás může podpořit „vyhoření“ a emocionální výbuchy a hádky. Proto se pak hodně lidí po vánočních svátcích nebo začátkem roku cítí bez energie. Může to mít na svědomí právě přemíra ohnivých prvků v našich domovech. K rovnováze dojde, když tyto silné energie ohně vyrovnáte chladnějšími barvami, např. stříbrnou, šedou, modrou nebo bílou barvou. 

  1. ZELENÝ KRASAVEC DOMOVU SLUŠÍ

Samozřejmě, že vánoční svátky lze oslavit i bez tradičních artefaktů, jako je adventní věnec, stromeček, cukroví, kapr. Já osobně se na svátky tak těším právě proto, že mě baví vyrábět věnec, zdobit a zapalovat jednotlivé svíčky na něm. Těším se na louskání ořechů, které jsou symbolem hojnosti a bohatství. Užívám si pouštění lodiček a sledování, kam která dopluje. Mám ráda polibek pod jmelím, které přináší štěstí, ochranu a lásku do domu. Moje babička říkala, že je to magický prostředek proti uhranutí a zlým duchům. Já si prostě domov bez jehličí koncem roku neumím představit. Jestli zvolíte vánoční stromek umělý či živý, velký nebo malý, je na každém z vás.

  1. STOLEČKU, PROSTŘI SE

Stůl symbolizuje rodinu a společné rodinné rituály podporují vztahy v rodině. Stůl by měl být proto pevný a bytelný, abyste cítili, že vaše rodina není rozviklaná. O Vánocích je navíc důležité, aby váš stůl byl bohatě prostřen, nebo by měl iluzi bohatství alespoň vytvářet. Zaměřte se také na to, jak je v prostoru umístěn, všichni kolem něj by měli mít dostatek místa.

  1. KRÁLOVNA TELEVIZE

K Vánocům neodmyslitelně patří také televizní pohádky. Pokud však bude televize ve středu místnosti nebo jako první věc, kterou vidíte při příchodu do prostoru, pak je jasné, že v téhle rodině vyhrávají virtuální Vánoce.

A hlavně nezapomeňte, že nejlepší vánoční investice je do vztahů, tak si užívejte setkávání, abyste cítili, že tyto svátky jsou skutečně společné. Vždyť další budou až za rok.

Krásné dny

 

Objednat předplatné