Čakry a energie 08. 05. 2016 PDF Tisk

Praxe čaker na www.jogavirtual.cz s Barborou Hu!

Proudění energie v lidském těle zachycují oblasti v těle, které se nazývají čakry. Nelze si na ně šáhnout, zcela přesně lokalizovat, ale pouze procítit. K vnímání a jemnému rozlišování vede exlusivní jógová praxe ve dvou videích s Barborou Hu na www.jogavirtual.cz. Dva díly vás seznámí s charakteristiku 6 základních čaker, mudrami, bídža mantrami, afirmacemi a ásanovou praxí. 

Praxe čaker na www.jogavirtual.cz s Barborou Hu!

Čakry jsou energetická centra ve fyzickém, emocionálním a duchovním těle. Čakry jsou zásobárnou energie. Energie v čakře vibruje a otáčí se okolo středu. Podíváte-li se na lidské tělo z hlediska západní medicíny, můžete hledat podobnou shodu v oblastech nerovových pletenců. Praxe jógy se snaží aktivovat v těle jemnohmotné energetické proudy, harmonizovat je a sjednotit. Tělo potřebuje jemnohmotnou energii (vitální energie), aby bylo "živé". Místa, kde tato energie přechází mezi hmotným tělem a energetickým tělem, jsou čakry.

Základních čaker je šest. Sedná je již mimo fyzickou úroveň. Hlavní čakry jsou umístěné podél páteře. Existují také pomocné čakry, které jsou například v chodidlech i rukách a po celém těle. Čakry si lze představit jako trychtýře, které se zužují směrem k tělu. Trychtýř u první čakry je otevřený dolů k zemi a u sedmé směřuje nahoru do vesmíru. Ostatní čakry mají trychtýře umístěné z přední i zadní strany těla. Také fungují jako trychtýř, který nasává zepředu, přijímá, a dozadu vydává.

Barbora Hu připravila pro diváky on-line TV JOGAVIRTUAL.CZ specializované díly, ve kterých vás seznámí s kvalitami, archetypy, bídža mantrami jednotlivých čaker, prací s pozorností vedoucí k prohloubenému vnímání a prociťování těla. Jemná ásanová a pránájámická praxe se specializuje na sebezkoumání. Při provádění praxe na čakry směřujete pozornost na lokalizaci pocitů, vjemů v oblastech, kde se čakry lokalizují. Pomocníkem a průvodcem Vám bude popis Barbory.  

V prvním díle se seznámíte s múladhárou, svádhištánou a manipúrou a nejenom jejich afirmacemi: Já jsem; Já cítím, mám právo cítit; Já mohu. Ve druhém díle se budete věnovat zbylým třem čakrám.

  • -jd-
  • zdroj fotek: Shutterstock.com a JOGAVIRTUAL.CZ
  • 2 díly čakra jógy s Barborou Hu byly natočeny v Bindu Yoga Studiu
  • www.bindu-yoga.cz
  • rozhovor s Barborou Hu o józe ZDE!

Objednat předplatné