Meditace 20. 08. 2015 PDF Tisk

Meditace mění vše

Říkáte, že nemáte čas na meditaci? Bojíte se tohoto slova s představou něčeho nadpřirozeného? Zavřete na chvíli oči a nechte proudit myšlenky. Stačí 10 minut a vaše energie se obnoví.

Meditace mění vše

Stačí 10 minut a vaše energie se obnoví a vy jste našli čas a přestali se bát slova meditace. Prožili jste ji. Nechali jste vše plynout, cítili jste svůj dech a vše odcházelo stejně, jako přicházelo. Jen jste pozorovali a pozorovali. Není to jednoduché?


I během sebenáročnějšího dne máte možnost najít čas na meditaci. Musíte se rozhodnout, že chcete zklidnit a zvládnout vše, co přichází. Pak si stačí jen sednout v kanceláři, držet se v tramvaji madla a zavířt si oči, nebo na schůzce vnímat svůj dech. Vědět, jaký je nádech a jaký je výdech na „úkor“ toho, kdo vám co sděluje. Je jen váš dech a vše ostatní je v tuto chvíli naprosto nepotřebné. Zaplněný pracovní stůl a zvonící telefon, mačkající se lidé v tramvaji, nebo výtka od šéfa jsou pouhé pomíjívé situace, které už nebudou mít opakování. Tak je nechte alespoň pro chvíli být a věnujte se svému dechu. Uvidíte, jak se vám uleví a vaše energie bude opět proudit. 


Jednoduchý postup pro krátkou meditaci:

Zůstaňte v klidu za jakékoliv situace (když se to nedaří, to není problém, zkoušejte to pravidelně a tento způsob praktikování vás posune směrem ke klidu za všech okolností).

Uvolněte a relaxujte svaly (uvědomte si celé tělo, zpevněte po jednotlivých částech a následně je uvolněte. Například: s nádechem zatněte pěst ruky, podržte ji a s výdechem ji uvolněte. Stejně postupujte s ostatními částmi těla, i svaly obličeje).

Pozorujte myšlenky a vše co se děje (jak se cítítte, co vnímáte, co vás obklopuje je pro meditaci nepodstatné. Nechte vaši mysl být v přítomnosti a pozorujte vše, co se okolo vás děje). 


Užijte si mediatci kdykoli a kdekoli!

 

  • -jd-
  • zdroj fotky: Samphotostock.cz 

 

Objednat předplatné